Уповноважений з антикорупційної діяльності
Уповноважений з антикорупційної діяльності є відповідальним за реалізацію антикорупційної програми - комплексу правил, стандартів i процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції у Фонді — з використанням заходів, які не суперечать законодавству. Уповноваженим може бути фізична особа, яка здатна за своїми діловими та моральними якостями, професійним рівнем, станом здоров’я виконувати відповідні обов’язки.
Уповноважений з антикорупційної діяльності належить до професійної групи «Професіонали». Призначення на посаду уповноваженого з антикорупційної діяльності та звільнення з неї здійснюється наказом директора Фонду, з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю, безпосередньо підпорядковується директору Фонду.
Основні обов'язки
- Розробляє проект антикорупційної програми.
- Реалізує заходи, визначені антикорупційною програмою.
- Контролює впровадження антикорупційних стандартів i процедур, визначених антикорупційною програмою. Здійснює супровід, надає методичну та консультаційну допомогу з цих питань.
- Здійснює заходи, спрямовані на попередження виникнення конфлікту інтересів у працівників підприємства.
- Вживає заходи для виявлення конфлікту інтересів та сприяє його врегулюванню. Контролює дотримання вимог законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів працівниками підприємства.
- Співпрацює з працівниками підприємства, правоохоронними та контролюючими органами.
- Ініціює проведення внутрішніх перевірок (розслідувань), розробляє заходи, спрямовані на запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушенням у майбутньому.
- Проводить внутрішні службові перевірки (розслідування) та вживає заходи щодо притягнення до відповідальності осіб, причетних до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, повідомляє про такі випадки спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, що дозволить усунути корупційні правопорушення та ризики.
- Бере участь у створенні умов для інформування працівників Фонду про недопущення фактів корупції.
- Контролює додержання режиму конфіденційності в роботі працівників Фонду відповідно до їхніх посадових інструкцій.
- У межах чинного законодавства перевіряє благонадійність контрагентів, партнерів Фонду (у разі їх участі в корупційних скандалах, за відсутності антикорупційних програм, відмови підписати договір з антикорупційною поправкою тощо). Подає відповідні пропозиції директору Фонду.
- У визначеній антикорупційною програмою строки звітує перед директором про стан дотримання антикорупційного законодавства у Фонді (виконання антикорупційної програми).
- Аналізує та проводить оцінку корупційних ризиків в діяльності Фонду. Вносить директору пропозиції щодо усунення чи мінімізації таких ризиків.
- Виявляє ризики, які негативно впливають на виконання функцій та завдань у дирекції Фонду, Наглядової Ради та здійснює оцінку щодо наявності корупційної складової, що дозволить мінімізувати корупційні ризики. Уносить директору пропозиції щодо усунення чи мінімізації таких ризиків, причин та умов.
- Невідкладно інформує директора про виникнення потенційного або реального конфлікту інтересів у працівників.
- Бере участь у розробці проектів наказів (розпоряджень) щодо врегулювання конфлікту інтересів працівників.
- Спільно з відділом по роботі з персоналом контролює своєчасність подання декларацій про майно, доходи, витрати i зобов'язання фінансового характеру (далі - декларація) відповідно до вимог Закону України «Про засади запобігання i протидії корупції».
- Індивідуально консультує працівників стосовно дотримання вимог антикорупційного законодавства, норм професійної етики, застосування антикорупційних стандартів та процедур.
- Надає працівникам методичну та консультаційну допомогу з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства.
- Готує аналітичні матеріали з питань, що належать до його компетенцій, доводить їх до відома директора, вносить відповідні пропозиції.
- Проводить семінари, тренінги, практичні заняття з працівниками щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства, норм професійної етики, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, одержання подарунків, подання декларації.
- Готує та доводить до відома працівників Фонду інформаційні та методичні матеріали (пам'ятки, буклети тощо) стосовно вимог антикорупційного законодавства та положень антикорупційної програми.
- Забезпечує наповнення сайту інформаційними, методичними та іншими матеріалами з питань, що належать до його компетенцій.
- Опрацьовує проекти локальних актів Фонду (наказів, розпоряджень тощо) на предмет наявності корупційних факторів. У разі виявлення норм (положень), що можуть призвести до вчинення корупційних або пов'язаних із корупцією) правопорушень, невідкладно інформує про це директора. Висновки Уповноваженого з цих питань мають рекомендаційний характер.
- Опрацьовує проекти договорів, які укладаються Фондом, на предмет наявності корупційних ризиків, надає директору висновки з цих питань.
- Аналізує посадові інструкції працівників на предмет наявності корупційних ризиків. Вносить директору пропозиції щодо їx перегляду та внесення змін до них.
- Розглядає в межах повноважень повідомлення щодо причетності працівників до вчинення корупційних правопорушень.
- У разі виявлення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення працівниками у межах своїх повноважень вживає заходів щодо припинення цього правопорушення та негайно у письмовій формі інформує про зазначений факт директора та спеціально уповноважений суб’єкт у сфері протидії корупції та директора.
- Веде облік працівників Фонду, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень.
- Забезпечує конфіденційність інформації про осіб, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, або про факти підбурення їх до вчинення корупційних правопорушень, що сприятиме належному функціонуванню механізму здійснення повідомлень про корупцію та захисту осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції.
- Виконує інші обов’язки, передбачені чинним законодавством України в сфері запобігання корупції.
Відповідальність
- За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, – в межах, визначених чинним законодавством України про працю та чинним законодавством України в сфері запобігання корупції;
- За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, – в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України;
- За завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України;
- За розголошення персональних даних інших осіб, що стали відомі під час виконання обов’язків, службової інформації, комерційної таємниці, недотримання норм наказів (розпоряджень) та інструкцій щодо роботи з документами, що містять службову інформацію;
- За підготовку й надання завідомо недостовірних відомостей;
- За особисту нестриманість під час ділових зустрічей, порушення норм етикету ділового спілкування;
- За порушення правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової дисципліни, норм охорони праці, пожежної безпеки;
- Порушення норм професійної етики, приховування особистої інформації, яка суперечить вимогам антикорупційного законодавства, створює реальний чи потенційний конфлікт приватних інтересів в діяльності Фонду.
Вимоги до кандидатів
- здатність встановлювати логічні взаємозв’язки;
- здатність робити коректні висновки.
- вміння дослухатися до думки, чітко висловлюватися (усно та письмово);
- готовність ділитися досвідом таідеями, відкритість у обміні інформацією;
- орієнтація на командний результат.
- чітке бачення результату;
- сфокусовані зусилля для досягнення результату;
- запобігання та ефективне подолання перешкод;
- навички планування своєї роботи;
- дисципліна та відповідальність за виконання своїх задач.
- управління своїми емоціями;
- оптимізм.
- розуміння ключових чинників, які спонукають до зайняття обраної посади
- вміння встановлювати причино
- наслідкові зв’язки.
Переваги
- Досвід роботи з міжнародними організаціями та/або з міжнародними фінансовими організаціями, що надають фінансову допомогу/кредитування/гранти у проектах з енергозбереження та енергоефективності;
- Досвід роботи у неприбуткових установах/організаціях/бюджетних установах.
Не може бути призначена на посаду Уповноваженого особа, яка:
- 1) має непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість;
- 2) за рішенням суду визнана недієздатною чи дієздатність якої обмежена;
- 3) звільнена з посад у державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування за порушення присяги або у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією, - протягом трьох років з дня такого звільнення.
- Несумісною з діяльністю Уповноваженого є робота на посадах, зазначених у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» , а також будь-яка інша діяльність, яка створює реальний чи потенційний конфлікт інтересів з діяльністю Фонду.
Умови працевлаштування
Трудові відносини з уповноваженим з антикорупційної діяльності оформлюються згідно з чинним законодавством України шляхом укладання трудового контракту (договору) на умовах неповного робочого часу (4 години на день 5 днів на тиждень) Очікуваний рівень заробітної плати – 17 250 гривень на місяць (до оподаткування).
Подання документів
Для участі в конкурсному доборі претендент надсилає електронною поштою Заяву* щодо бажання взяти участь у конкурсі. До заяви додається:
1. біографічна довідка (резюме);
2. копія паспорта громадянина України або копія паспорта громадянина України (ID) з копією Витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання, який посвідчує особу;
3. копія документа про вищу освіту;
4. згода на обробку персональних даних;
5. мотиваційний лист щодо виконання функцій працівника підрозділу;
6. рекомендації (за наявності);
7. реєстраційний номер облікової картки платника податків.
*Заява щодо бажання взяти участь у конкурсі та згода на обробку персональних даних заповнюється власноруч, підписується особисто та надсилається разом з іншими зазначеними до заяви додатками на електрону адресу в незмінюваному форматі (скан копія або pdf-формат)
**реєстраційний номер облікової картки платника податків подається претендентами, допущеними до співбесіди з Директором.
Заява про участь у конкурсному доборіЗгода на обробку персональних даних
Усі документи складаються українською мовою.
Документи відправляються на електронну адресу hr@eefund.org.ua. В темі листа прохання вказувати прізвище та назву посади, на зайняття якої подаються документи.
Строк подачі документів: до 24:00 18 лютого 2022 року.
Етапи конкурсного добору:
- Прийом документів
- Співбесіда з конкурсною комісією
- Фінальна співбесіда
За додатковою інформацією стосовно процесу подання документів прохання звертатися:hr@eefund.org.ua