Партнери
Фонд енергоефективності України
Надає технічні рішення та фінансову підтримку ОСББ для впровадження енергоефективних заходів і відновлення будинків, пошкоджених внаслідок військової агресії рф.
Діяльність Фонду енергоефектиності фінансується з бюджету України. Управління Фондом здійснює Наглядова рада Фонду та команда менеджерів Фонду. До Наглядової ради Фонду входять два члени Уряду України, незалежні члени, а також представник Мультидонорського трастового фонду.
Мультидонорський трастовий фонд
Донорські кошти Євросоюзу та Німеччини, які управляються Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Кошти з мультидонорського трастового фонду направляються для співфінансування / часткового відшкодування вартості комплексних проєктів з термореновації.
Кабінет Міністрів України
Створив Фонд енергоефективності, який фінансується за рахунок коштів Держбюджету України у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та за фінансової підтримки ЄС й уряду Німеччини, а також за технічної підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.
Європейський Союз
Головний надавач грантових коштів на реалізацію проєкту в Україні. Кошти, надані Євросоюзом, як і кошти іншого донора — уряду Німеччини, наповнюють Мультидонорський трастовий фонд. Останній перераховує кошти до банків-партнерів, забезпечуючи постійне надання грантів ОСББ на проведення термомодернізації та відновлення.
Уряд Німеччини
Другий надавач грантових коштів на реалізацію проєкту в Україні. Кошти, надані урядом Німеччини, наповнюють Мультидонорський трастовий фонд.
Міжнародна фінансова корпорація (IFC)
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) впроваджує комплексну програму консультативних послуг, спрямовану на підтримку Фонду, управління внесками донорів та створення сприятливих ринкових умов для енергоефективної модернізації багатоквартирних будинків в Україні.
Для допомоги клієнтам Фонду (ОСББ) IFC створив мережу регіональних консультантів, що працюватимуть у кожній області України та надаватимуть підтримку як ОСББ, так і органам місцевої влади у проведенні інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо Фонду та питання енергоефективності у житловому секторі загалом.
Головне завдання регіональних консультантів — повний супровід місцевих ОСББ протягом процесу подання заявки на гранти та допомога ОСББ у створенні фінансових рішень із залученням Фонду та банків-партнерів для здійснення енергомодернізації будинків.
GIZ
Німецька федеральная компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) надає технічну підтримку в процесі розробки та тестування процедур Фонду енергоефективності України. Зокрема, проєкт GIZ допомагає технічному відділу Фонду енергоефективності та підтримує ОСББ у процесі проведення енергоаудитів, створення технічної документації та технічних стандартів для проєктів з термомодернізації.
Банки-партнери Фонду
Банки-партнери Фонду є фінансовими інституціями, які відповідають критеріям фінансового партнера IFC, підписали партнерську тристоронню угоду з Міжнародною фінансовою корпораціє (IFC) та Фондом енергоефективності України й готові створити спеціальний банківський продукт, що забезпечить максимум сервісу для ОСББ — клієнтів Фонду. Банки-партнери Фонду є першим контактом ОСББ у процесі реалізації проєкту. Вони не тільки надаватимуть кредити, а й консультуватимуть ОСББ щодо збору документації, необхідної для отримання гранту.