Часті запитання

Програма «Енергодім» надає можливість кожному співвласнику будинку відчути переваги комплексної енергомодернізації.

Завдяки такій модернізації ви отримаєте:

 • відшкодування до 60−70% витрат на роботи, матеріали та обладнання (залежно від Пакету заходів з енергоефективності);
 • зниження енергоспоживання;
 • зменшення рахунків за комунальні послуги (комплексна енергомодернізація допомагає знизити енергоспоживання до 50% (в деяких випадках — більше);
 • поліпшення зовнішнього вигляду будівлі;
 • підвищення комфорту та умов проживання;
 • підвищення вартості нерухомості;
 • поліпшення технічного стану будівлі;
 • якісне виконання робіт, що забезпечується авторським і технічним наглядами;
 • свідоме ставлення до екологічної ситуації у світі — зменшення викидів СО2.

Учасниками Програми (тобто бенефіціарами) можуть стати лише об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Адже саме ОСББ є тією юридичною особою, яка реалізує права співвласників на володіння та користування спільним майном у будинку.

Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі від 40 до 70%.

Розмір гранту для перших 500 ОСББ, заявки яких надійшли та схвалені Фондом, становить:

 • відшкодування 70% вартості витрат на проведення попереднього енергоаудиту, розробку проєктної документації та її експертизу (зокрема обстеження об’єкта/будівлі), послуги з технічного та авторського наглядів, сертифікацію енергетичної ефективності після реалізації проєкту, обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи з енергомодернізації;
 • відшкодування до 60% вартості витрат на будівельні роботи для Пакету заходів «А», до 70% — для Пакету заходів «Б».

Починаючи з 501-ї заявки:

 • обмеження щодо вартості витрат на заходи з підготовки та реалізації проєкту: не повинні перевищувати 15% від вартості заходів з будівельних робіт — для Пакету заходів «А», 7,5 % від вартості заходів з будівельних робіт — для Пакету заходів «Б»;
 • розмір гранту на відшкодування витрат на будівельні роботи становить 40% для Пакету заходів «А», 50% — для Пакету заходів «Б».

ОСББ можуть подавати заявки на участь у Програмі «Енергодім» через відділення банків-партнерів. Наразі банками-партнерами Фонду в межах програми «Енергодім» є Украгазбанк, КРЕДОБАНК, ПриватБанк, Ощадбанк і ГЛОБУС БАНК.

Щоби модернізувати будинок, необхідно почати зі встановлення індивідуального теплового пункту. Наступний крок — балансування гідравлічної системи будівлі та теплоізоляція трубопроводів у неопалюваних приміщеннях.

Багато будинків потребують поглибленої модернізації, тому в межах Програми «Енергодім» можна провести комплекс робіт з теплоізоляції стін, даху та підвальних перекриттів, замінити двері та вікна в місцях загального користування.

Пов’язані документи Програми «Енергодім»

Розширений опис заходів з енергоефективності

Перелік заходів з енергоефективності (Пакет «А», Пакет «Б»)

Детальніше на тему: 

Модернізація системи опалення у багатоквартирних будинках: економія та безпека 

Чому необхідно встановлювати автоматичні балансувальні клапани на стояках або приладових гілках

Щоби модернізувати будинок, ОСББ має вивчити умови Програми «Енергодім» та умови Грантового договору, погодитися з ними.

Після цього необхідно провести загальні збори ОСББ і ухвалити рішення про проведення енергоаудиту будівлі.

Наступне рішення про подачу Заявки на участь у Програмі «Енергодім» ухвалюють виключно на загальних зборах ОСББ. Як оформити результати — читайте нижче.

ОСББ може отримати безкоштовну консультацію від регіонального радника Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC, які супроводжують ОСББ на всіх етапах участі у Програмі Фонду.

ОСББ може запросити регіонального радника до будинку та отримати комплекс консультацій ще до проведення попереднього енергоаудиту будинку. Контакти радників: https://eefund.org.ua/#how_to_apply_header_block

ОСББ може отримати безкоштовну консультацію від регіонального радника Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC, які супроводжують ОСББ на всіх етапах участі у Програмі Фонду.

ОСББ може запросити регіонального радника до будинку та отримати цілий комплекс консультацій ще до проведення попереднього енергоаудиту будинку. Контакти радників: https://eefund.org.ua/#how_to_apply_header_block 

Програма чітко визначає, що строки розгляду Фондом конкретної Заявки починають свій перебіг з дати її надходження до Фонду.

Тобто, коли всі документи відповідної Заявки у паперовому вигляді доставлені у Фонд і зареєстровані, внесені до бази заявок, розпочинається процес розгляду.

Після реєстрації заявку передають на оцінку-розгляд експертам фінансового, юридичного та технічного офісів Фонду енергоефективності.

Максимальний термін розгляду заявок:

 • Заявка на участь, Заявка на зміни, а також повного пакету супровідних документів до таких заявок — 25 днів;
 • Заявка на затвердження проєкту, а також повний пакет супровідних документів до такої заявки — 35 робочих днів;
 • Заявка на продовження строку, а також повного пакету супровідних документів до такої заявки — 15 робочих днів;
 • Заявка на верифікацію, а також повного пакету супровідних документів до такої заявки — 45 робочих днів.

Розгляд Заявки може бути продовжено на 25 робочих днів у разі виявлення необхідності уточнення або перевірки отриманої інформації.

Загальний термін реалізації проєкту становить 12 місяців для Пакету «Легкий», 24 місяці — для Пакету «Комплексний».

Пов’язані документи Програми «Енергодім»:

Порядку дій учасників Програми «Енергодім»

Перелік документів для подовження строку реалізації проєкту

За орієнтовними розрахунками, Пакет «А» (Легкий) в середньому забезпечує 20% економії за опалення. У межах Пакету «Б» (Комплексний) економія на опаленні може сягати 60%.

Так, за результатами впровадження проєктів прогнозна економія складатиме:

 • Пакет «А»: економія — 25 кВт⋅год на 1 м²
 • Пакет «А» (для багатоквартирного будинку площею 8000 м²): економія — 200 тис. кВт⋅год
 • Пакет «Б»: економія — 70 кВт⋅год на 1 м²
 • Пакет «Б» (для багатоквартирного будинку площею 8000 м²): економія —  560 тис. кВт⋅год

ОСББ мають можливість скористатися іншими державними та/або місцевими програмами співфінансування впровадження енергоефективних заходів.

Зверніться до вашої міської/селищної ради та з’ясуйте, чи є у вашому місті  програма підтримки енергоефективності. Якщо такої програми ще немає, фахівці Фонду допоможуть її розробити.

Залишити заявку на розробку програми

 • ОСББ    самостійно    визначає    джерела    фінансування    заходів    з    енергоефективності: власними коштами чи з інших джерел.
 • Залучення    кредитних    (позикових)    коштів    можливе,    але    не    є    обов’язковим для участі у Програмі.
 • Водночас ОСББ може залучити кредит (позику) як у банках-партнерах Фонду, так і в інших банках або фінансових установах.
 • Фонд  не  має  права  заборонити  ОСББ  брати  участь  у  Програмі,   а  банк-партнер  —  відмовити  ОСББ  у  прийнятті  Заявок  та  передачі їх  у Фонд, посилаючись на те, що ОСББ не уклало кредитний договір із банком-партнером.
 • Рішення про надання фінансування ухвалюється банками на підставі оцінки кредитоспроможності ОСББ; фінансування надається на загальних ринкових умовах.
 • Якщо ОСББ отримує іншу державну допомогу, сума відшкодування буде зменшена на весь розмір такої допомоги.

Детальніше на тему:

Карта співпраці Фонду енергоефективності з містами

  Онлайн-консультація