Дієва модернізація: луцьке ОСББ на понад 40% скоротило споживання енергії

Рішення взяти участь у Програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності мешканці луцького будинку ухвалили, побачивши результати утеплення сусідньої багатоповерхівки. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Відродження 14» вибрало комплексний пакет енергомодернізаційних заходів — і сьогодні у 66 квартирах п’ятиповерхівки 1973 року будівництва стало по-справжньому тепло.

«Я вже мала досвід утеплення будинку на цій вулиці, мешканці якого були дуже задоволені проведеними роботами, — розповідає Людмила Василівна Матвійків, голова ОСББ “Відродження 14”. — Тому до мене звернулися представники сусіднього будинку — неймовірно активні та націлені на досягнення результату. Я очолила ОСББ, і за кілька місяців ми вже зробили частину роботи. Фонд енергоефективності оперативно прийняв нашу заявку, за що неймовірно вдячні. Допомогли і кошти, накопичені мешканцями будинку, які шукали шляхи підвищити комфорт своїх квартир. Завдяки синергії зусиль, професійності підрядних організацій та проактивності всіх учасників нам вдалося досягти поставлених цілей — споживання енергії у будинку зменшилося на понад 40%».

Отриманий грант від Фонду енергоефективності та власний внесок мешканців квартир дали змогу провести якісні роботи, які гарантують результат на довгі роки. Тут встановили вузол комерційного обліку теплової енергії та індивідуальний тепловий пункт, замінили і теплоізолювали трубопроводи систем внутрішнього теплопостачання та гарячого водопостачання в неопалювальних приміщеннях, провели гідравлічне балансування системи опалення шляхом встановлення автоматичних клапанів, улаштували фасадну систему теплоізоляції зовнішніх стін (зокрема нижче рівня ґрунту), виконали теплоізоляцію та заміну покрівельного шару суміщеного даху, замінили зовнішні та тамбурні двері, замінили вікна у місцях загального користування, балконні блоки та балконні огородження у квартирах.

1

«Важливо, що всі ці заходи і підвищили комфорт проживання, і знизили платіжки за комунальні послуги, — коментує Людмила Василівна. — Наприклад, мешканці квартири площею 46 м² тепер взимку за тепло сплачують приблизно 700 гривень. Особливі слова вдячності продовжуємо отримувати від п’ятих поверхів — утеплення даху вперше дало їм змогу взимку почуватися вдома дійсно затишно».

Основні показники ОСББ «Відродження 14»:

Загальна вартість проєкту — 9,1 млн грн, з яких 6,4 млн грн — грант, виплачений Фондом енергоефективності.

Власний внесок співвласників будинку — 2,7 млн грн.

Вартість робіт для однієї квартири (площа — 60 м²) — 40,3 тис. грн (або 671,63 грн/м²).

Тривалість проєкту — 24 місяці.

2

Прогнозовані заощадження:

Скорочення споживання енергії, розраховане енергоаудитором — 40,8%.

Річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок — 678,4 тис. грн.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 — 111,1 т/рік.

Нещодавно Наглядова рада Фонду енергоефективності внесла зміни до Програми «Енергодім». Зокрема, з 30 березня скасована норма, яка тимчасово призупиняла перебіг строку реалізації проєкту. Крім того, у зв’язку з дією воєнного стану на території України всім бенефіціарам продовжено строк реалізації проєкту на 12 місяців — тепер він становить 36 місяців без необхідності подання Заявки № 5.

Маєте питання щодо реалізації Програми «Енергодім»? У кожній області України працює регіональний радник Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC, готовий відповісти на ваші запитання. За консультацією можна звернутися і до відділу супроводу проєктів Фонду за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua.

Дізнатися більше про Програму «Енергодім» можна на сайті.