Історії успіхуPost->IDНовини

ОСББ “Мирний 26” комплексно термомодернізувало свій будинок і отримало економію майже 40%

Майже 40 % економії на опаленні, що, за попередніми розрахунками, дорівнює 863 тис грн на рік – результат участі ОСББ «Мирний 26» з міста Южне у Програмі «Енергодім». Це об’єднання створене у великому, дев’ятиповерховому будинку, який був збудований 27 років тому. У цьому будинку мешкає близько 150 родин, але вони змогли об’єднатися та енергомодернізувати свій дім за програмою «Енергодім», навіть попри те, що завершення реалізації проекту припало вже на період дії воєнного часу. Зокрема, співвласники цього будинку обрали пакет Б “Комплексний” Програми та виконали такі роботи:  

  • Встановлення вузла комерційного обліку теплової енергії;
  • Встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП);
  • Встановлення автоматичних (балансувальних) клапанів;
  • Утеплення зовнішніх стін;
  • Комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування даху;
  • Заміна зовнішніх дверей та облаштування тамбурів зовнішнього входу;
  • Встановлення автоматичних регуляторів температури повітря у приміщеннях на опалювальних приладах водяної системи опалення у квартирах та у місцях загального користування будівлі;
  • Теплоізоляція трубопроводів системи опалення та приладів водяної системи опалення у місцях загального користування;
  • Комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін нижче рівня ґрунту;
  • Заміна вікон та балконів у квартирах. 

«Ми почали енергомодернізацію будинку ще у 19 році. На той час у нас був найвищий тариф по місту. Ми довго шукали шляхи як зекономити і натрапили на чудову Програму “Енергодім”. Потім було дуже багато підготовчих робіт, адже на той момент ще не були прийняті зміни до Програми, які значно спростили участь всіх ОСББ України, – коментує Наталія Артюшкина, голова ОСББ “Мирний 26”.- Далі нас чекало багато викликів, листи, з проханням покрокової верифікації, і нас дуже потішило, що Фонд гнучкий і йде назустріч ОСББ. Нам дозволили реалізовувати проєкт посекційно, адже будинок складається з трьох секцій і має понад 13,5 тис кв. метрів опалювальної площі. Найбільшим викликом для нас стала повномасштабна війна, люди почали виїжджати. Потім у наш будинок було влучання і постало питання чи продовжувати подальші роботи. І тут, на диво, всі співвласники згуртувались і одноголосно вирішили закінчити комплексну термомодернізацію будинку всім ворогам на зло. Дякуючи підтримці Фонду, регіональному раднику IFC та фінансовій підтримці міста, наразі ми проживаємо в сучасному і економному будинку, адже платіжка стала майже вдвічі меншою”.

Основні показники проекту:

– загальна вартість проекту – ≈ 20,4 млн грн, з яких 14,3 млн грн – розмір гранту, виплаченого Фондом енергоефективності за Програмою “Енергодім”;

– власний внесок співвласників загалом склав близько 6,1 млн грн, з яких 10% компенсація з міської програми;

– вартість робіт для однієї квартири площею 60 кв/м2 склала понад 25 тис грн або 453 грн/м2.

Заощадження:

– прогнозоване cкорочення споживання енергії, розраховане енергоаудитором – 38,9 %;

– прогнозована  річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок складає 862,9 тис грн; 

– заявлене річне скорочення викидів СО2 – 199,8 тон/рік.

Нагадаємо, що Програма «ЕНЕРГОДІМ» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC та GIZ.

Дізнатися більше про Програму «ЕНЕРГОДІМ» можна на нашому сайті за посиланням: https://eefund.org.ua/energodim/

Також, звертаємо увагу, що 20 березня Наглядова рада Фонду енергоефективності ухвалила нові зміни до Програми “ЕНЕРГОДІМ”.