Фонд енергоефективності презентував програму “Енергодім” на Х Всеукраїнському Форумі ОСББ

31 жовтня відбувся  Х Всеукраїнський Форум ОСББ у Львові. На ньому обговорили сучасні тенденції у сфері енергоефективності, зокрема програму “Енергодім”, взаємодію бізнесу та влади в управлінні житловою нерухомістю, лобіювання інтересів голів ОСББ та асоціацій в розробці та підготовці законодавчих проектів.

Відкриття заходу відвідав міський голова Львова Андрій Садовий. Мер зазначив, що для Львова є дуже важливою тема ОСББ, адже тільки об’єднані мешканці справді дбають про свої будинки. Також місто фінансово допомагає і буде допомагати ремонтувати будинки ОСББ. В місті кілька років діє спеціальна програма співфінансування проектів з енергозбереження.

1

Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності презентувала програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, розповіла про основні переваги та умови відшкодування коштів за проведення енергоефективних заходів. “Якщо ми говоримо про ОСББ, то це є проактивна частина наших громадян та мешканців України. І тут, на цьому форумі, щороку збираються найбільш проактивні люди, які дійсно рухають реформу і в сфері житлово-комунального господарства, серед управління багатоквартирними будинками і, звісно, у сфері енергоефективності. Саме тому для нас, як для Фонду, дійсно дуже важливо представити уже діючу програму, яка працює з 3 вересня. Нам дуже цікаво почути зворотній зв’язок саме від ОСББ. Ми розуміємо, що існують закони, які потрібно вдосконалювати, тому ми готові до діалогу та комунікації”, — зазначила Юлія Головатюк-Унгуряну.

2

 

 

Єгор Фаренюк, технічний директор Фонду енергоефективності ознайомив з технічною стороною програми “Енергодім”. Зокрема він ознайомив з основними вимогами до енергетичного аудиту, розробкою проектної документації, проходженням експертизи, критеріями вибору обладнання та матеріалів, аналізом якості, супровідними документами та порядком верифікації виконаних заходів.

3

 

 

Про фінансові аспекти програми “Енергодім” розповіла Наталія Гарна, Начальник відділу розробки фінансових інструментів. Вона ознайомила учасників Форуму з енергоефективними заходами, що підлягають відшкодуванню, етапами надання грантів та зауважила, що деякі порушення призводять до повернення Гранту. 

3

До слова, у Львові зареєстровано 1360 ОСББ у 1458 будинках. З 2014 року кількість ОСББ зросла на 272% порівняно з кількістю створених за попередні 19 років.

Нагадаємо, Фонд енергоефективності підписав Меморандум про співпрацю із Львівською міською радою.

Раніше Фонд енергоефективності презентував програму “Енергодім” в Маріуполі