Умови договору з IFC та принципи грантової політики затвердила Наглядова рада Фонду енергоефективності

20 червня 2019 року відбулося чергове засідання Наглядової ради Фонду енергоефективності. Наглядова рада ухвалила низку інших важливих рішень.

Ключове питання, яке було розглянуто під час засідання – затвердження умов договору між Фондом ЕЕ та Міжнародною Фінансовою корпорацією (IFC) про співпрацю щодо надання грантів співвласникам багатоквартирних будинків та реалізацію енергоефективних заходів.

Даний договір спрямований на імплементацію та виконання Угоди про фінансування заходу “Програма підтримки енергоефективності в Україні – EE4U” та Угоди про фінансування заходу “Програма підтримки енергоефективності в Україні – EE4U – II”. Дані фінансової угоди передбачають надання фінансової, технічної та інституційної підтримки діяльності Фонду енергоефективності.

Його підписання заплановане на 8 липня 2019 року. Даний договір є обов’язковою передумовою початку активного етапу діяльності Фонду, коли ОСББ зможуть подавати заявки на відшкодування заходів з енергоефективності.

Крім того, Наглядова рада затвердила Приницпи грантової політики Фонду енергоефективності, що повністю відповідають настановам щодо грантової політики Фонду, затверджені Координаційною радою донорів 4 червня 2019 року.

Також, члени Наглядової ради розглянули інші питання стосовно роботи Фонду ЕЕ.

Наступне засідання Наглядової ради Фонду заплановане на кінець липня. До розгляду членів Наглядової ради планується подати проект Програми Фонду енергоефективності та ключових документів і процедур, необхідних для її реалізації.

Початок повноцінної роботи Фонду щодо реалізації Програми планується з вересня 2019 року.

 

Детально про грантову політику Фонду:

Кінцевими бенефіціарами Фонду визначені співвласники багатоквартирних будинків: бенефіціари повинні відповідати встановленим критеріям та створити ОСББ.

 

Обсяг та види відшкодування

Для пакету «Легкий» гранти відшкодовуватимуть 40% вартості прийнятних заходів/робіт.

Пакет «Комплексний» передбачає відшкодування 50% вартості заходів/робіт.

Крім того, для перших 300 заявок надаватиметься додатковий грант в 20%.

Також гранти покриватимуть витрати на підготовку та реалізацію проектів, а саме:

– заявка на реалізацію проекту (включно з додатками, такими як звіт про енергоаудит, сертифікат енергоефективності тощо),

– проектна документація на енергомодернізацію (включно з технічним аудитом та експертизою проектної документації),

– технічний та авторський нагляд за реалізацією заходів,

– підсумковий сертифікат та обстеження інженерних систем після проведених заходів з ЕЕ.

Витрати на підготовку та реалізацію проекту відшкодовуватимуться на 70% (для перших 300 заявок). 

Далі рівень відшкодування на підготовку та реалізацію проекту становитиме 70%, однак матиме додаткове обмеження у 15% від загальної вартості прийнятних заходів з ЕЕ для пакету «Легкий» та 5% для пакету «Комплексний».

Джерела фінансування проектів

ОСББ на свій розсуд може звертатися до банків-партнерів для отримання кредиту. Крім того, ОСББ можуть отримувати гранти/безповоротну фінансову допомогу з інших джерел. При цьому власні кошти ОСББ на проект мають становити не менше 40% допустимих витрат для пакету «Легкий». Для пакету «Комплексний» сума власних фінансових витрат ОСББ повинна становити не менше 20% загальних допустимих витрат.

 

Терміни реалізації проектів

На роботи з модернізації та подання заявки на відшкодування витрат ОСББ матиме до 24 місяців. Цей період може бути продовжений ще на 12 місяців за обґрунтованих підстав.

 

Етапність надання грантів

Проект Програми Фонду передбачає, що Грант – це часткове відшкодування вартості  витрат, понесених ОСББ відповідно до грантових умов та Програми.

Грант буде виплачуватися частинами (траншами).

****

Нагадаємо, що раніше Наглядова рада затвердила порядок обрання банків-партнерів.