Фонд енергоефективності та міська рада Коломиї підписали Меморандуми про співпрацю в межах Програми «Енергодім»

До команди міст-партнерів Фонду енергоефективності приєднується Коломия. 

Тепер Фонд спільно з Коломийською міською владою та ініціативними співвласниками будинків будуть розвивати та підтримувати практики енергомодернізації багатоповерхівок у місті.

7 серпня 2020 року в дистанційному режимі відбулося підписання Меморандумів про співпрацю між Фондом енергоефективності та міською радою Коломиї. 

Сторони-підписанти Меморандуму взяли зобов’язання підсилювати розвиток ініціатив енергозбереження та енергоефективності в житловому секторі міста. 

Також в онлайн-форматі для представників ОСББ Коломиї відбулася презентація Програми «Енергодім». 

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, розповіла про переваги та можливості Програми для об’єднань співвласників, які хочуть якісно та комплексно енергомодернізувати будинок.

«Програма «Енергодім» надає фінансову допомогу для реалізації проектів з енергомодернізації багатоквартирних будинків з ОСББ. Відповідальні співвласники будинків можуть отримати від Фонду до 70% відшкодування вартості робіт і матеріалів. А подвійна підтримка від влади міста та Фонду суттєво зменшує фінансове навантаження на  місцеві ОСББ та допомагає мешканцям робити власні квартири комфортними і ощадливими. Місто в результаті отримує поступову модернізацію житлового фонду та залучення державних коштів до місцевого бюджету, створення нових робочих місць» коментує Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

Зараз в Коломиї 330 зареєстрованих ОСББ. Як зазначають фахівці відділу інвестиційної політики та енергозбереження міської ради Коломиї, значна частина житлового фонду міста не відповідає сучасним вимогам енергозаощадження, адже велика  кількість житлових будинків побудована 30-40 років тому, відповідно, у цих будівлях низький рівень енергозбереження. 

Саме тому, для забезпечення комфортних умов проживання мешканців, Коломийська міська рада розробила та затвердила  відповідну місцеву програму підтримки ОСББ, які впроваджують заходи з енергоефективності в будинках.

Програма затверджена рішенням сесії міської ради Коломиї  21.12.2017 року на 2018 2020 роки. 

Програма передбачає відшкодування з міського бюджету 30% суми кредиту для ОСББ, яке отримало такий кредит на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів. Станом на початок серпня 2020 року підтримкою цієї Програми скористалося 89 ОСББ.

«Сучасна енергоефективна громада – гідне сьогодення та перспективне майбутнє» — наголошує Ігор Слюзар, міський голова Коломиї. «Ми переконані, що спільна діяльність Фонду та міської ради Коломиї сприятиме економії споживання енергетичних ресурсів та витрат на комунальні послуги об’єднань співвласників багатоквартирних будинків» —  додає мер.

Актуальну інформацію про кількість та географію  підписаних Меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників Програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

 

Нагадаємо, що наприкінці липня міська рада Фастова та Фонд енергоефективності підписали Меморандуми про співпраці