Львівське ОСББ отримало грант на енергомодернізацію будинку за умовами проекту “Перші ластівки”

Вже друге ОСББ-учасник проекту “Перші ластівки” отримало часткове відшкодування коштів на впровадження енергоефективних заходів у власному будинку. ОСББ “Повітряна 92” знаходиться у Львові: співвласники обрали для реалізації пакет “Легкий”.

Загальна вартість проекту склала 1 648 645 грн, з яких сума гранту — 701 780 грн.

Грант виплачено за рахунок коштів Цільового фонду багатьох донорів, що адмініструється — IFC, група Світового банку. Кошти цього фонду сформовані за рахунок внесків Європейського Союзу та уряду Німеччини. 

Додамо, що ОСББ “Повітряна 92” як учасник пілотного проекту “Перші ластівки” отримало відшкодування витрат на проведення енергоаудиту, виготовлення енергетичного сертифікату, розробку проектної документації та її експертизу, авторський та технічний нагляд, повторну енергетичну сертифікацію будинку від проекту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) за дорученням Уряду Німеччини.

Нагадаємо, що проект “Перші ластівки” передбачає тестування процедур Фонду енергоефективності, зокрема Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”.

ОСББ “Повітряна 92” зі Львова стало учасником проекту ще в березні 2019 року. 

За цей час співвласники змогли здійснити модернізацію свого 9-ти поверхового будинку відповідно до рекомендацій енергоаудитора та фінансових можливостей ОСББ. За умовами обраного пакета заходів “А” (Легкий), в будинку були реалізовані наступні заходи з енергоефективності:

  • – встановлено індивідуальний тепловий пункт (ІТП)

  • – замінено та термоізольовано трубопроводи  водяної системи внутрішнього теплопостачання (системи опалення) в неопалювальних приміщеннях

  • – проведено гідравлічне балансування та промивання системи опалення

  • – модернізовано систему гарячого водопостачання та заміна трубопроводи

  • – замінено двері, вікна та облаштовано тамбури у місцях загального користування

пв

пв2

Розрахункове енергоспоживання системи опалення до впровадження енергоефективних заходів становило 892,5 кВт*год/рік, після впровадження всіх заходів — 569,76 кВт*год/рік. Економічний ефект після впровадження заходів становить близько 325 000 грн/рік, тобто відсоток економії енергії на потреби теплопостачання склав більше 36%.

Також було зафіксовано зміну класу енергоефективності будівлі після реалізації проекту, він підвищився на один клас: з “G” до “F”.

Галина Когут, регіональна радниця проекту IFC “Енергоефективність в Україні” у Львівській області, зазначає, що завдяки енергомодернізації зміни в будинку видно вже зараз. Зокрема, в будівлі тепер скрізь однакова температура, будинок прогрівається рівномірно, а мешканці поступово почуваються у власному будинку по-новому.

“Нові енергоефективні вікна дають відчуття комфорту. Спеціально обладнане приміщення у підвалі, з сучасним електронним обладнанням регулювання системи опалення, створює відчуття впевненості, стабільності і надійності. По фінансах — за опалювальний сезон мешканці отримали відчутну економію і якісні умови життя, чого не було раніше. Зникає грибок, вже немає холодних стін.”

За словами регіональної радниці, найважливішу роль у реалізації проекту для ОСББ відіграв його голова: “У ОСББ “Повітряна 92” досить авторитетний, досвідчений голова правління, саме завдяки його якостям лідера і вмінням брати на себе відповідальність, співвласники були як за кам’яною стіною. Вони проголосували “за” на перших зборах, а зараз вже отримали хороший результат. Тепер співвласники однозначно відчують радість від успіху і гордість, що спільно реалізували такий непростий, але важливий проект.”

За прогнозами радниці співвласники ОСББ готові продовжити енергомодернізацію свого будинку в наступному проекті. Г. Когут: “ОСББ вже відчуває в собі сили, тому обов’язково буде продовжувати співпрацю з Фондом енергоефективності.”

Додамо, що зараз ще дві “ластівки”, зі Львова та Броварів, подали заявку на виплату гранту, пройшли верифікацію та очікують її результатів. 

Одне ОСББ завершило роботи та готується до верифікації, а ще одне — закінчує монтажні роботи. Чотири об’єднання співвласників розробляють проектну документацію та проходять експертизу, одна “ластівка” готується розпочати роботи по модернізації.

 

Нагадаємо, що раніше ОСББ “Липи 2” з Новояворівська отримали грант за повне виконання енергоефективних заходів.