З 4 листопада введено в дію деякі зміни до програми “Енергодім”

4 листопада введені в дію деякі зміни до програми “Енергодім”. Вони передбачають заборону брати участь у програмі ОСББ-новобудовам (введеним в експлуатацію пізніше 2009 року), а також фотофіксацію будинку до проведення ремонтно-будівельних робіт.

Фотофіксація

Фотофіксація поточного стану інженерних мереж та зовнішніх огороджувальних конструкцій будинку (Додаток 1 до опису проекту) означає, що енергоаудитори під час попереднього аудиту мають сфотографувати інженерні мережі та загальний стан будинку ДО проведення ремонтно-будівельних робіт. 

Норма введена, щоб запобігти зловживанням та повторному відшкодуванню гранта на енергоефективні заходи, що вже реалізовані в будинку раніше.

ВАЖЛИВО! Фонд продовжить розглядати описи проектів, складені без вищезгаданої фотофіксації будинку, протягом 30 календарних днів з моменту публікації оголошення про введення в дію цих змін, тобто, до 2 грудня включно.

Обмеження для новобудов

Відтепер учасниками програми можуть стати ОСББ, житлові будинки яких було введено в експлуатацію до 31 грудня 2009 року включно. Тобто, новобудови (введені в експлуатацію пізніше 2009 року) не можуть взяти участь у програмі. 

Таке нововведення дасть можливість направити ресурси Фонду виключно на застарілий житловий фонд, який побудований за старими будівельними нормами та потребує першочергової енергомодернізації.

Текст програми “Енергодім” в новій редакції та супровідні документи містяться на сайті Фонду за посиланням: /dokumenty-fond/.

Рекомендуємо ознайомитися з детальним описом змін в ПОРІВНЯЛЬНІЙ ТАБЛИЦІ .

Оголошення про введення в дію вищезазначених змін опубліковане на сайті Фонду.

Оголошення про початок прийому заявок від ОСББ відповідно до програми зі змінами в редакції від 4 жовтня 2021 року опубліковане на сайті Фонду.

Нагадуємо, 4 жовтня 2021 року Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила чергові зміни до програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, а також інших документів, які є невід’ємною частиною програми.