Реалізація енергоефективних проектів у період дії воєнного стану: досвід ОСББ «Комунар-3» з міста Миколаїв

Прифронтовий Миколаїв невпинно доводить свою незламність та мужньо бореться за свободу на всіх фронтах, у тому числі надійно тримає оборону енергетичного сектору, дбаючи про енергонезалежність. Прикладом цього є ОСББ «Комунар-3» з цього героїчного міста, яке завершило реалізацію комплексу енергоефективних заходів в рамках Програми «ЕНЕРГОДІМ» у період дії воєнного стану та тепер економитиме на опаленні більше 50 %.

Дев’ятиповерховий будинок, в якому створено ОСББ «Комунар-3», побудований 45 років тому, в ньому мешкає 76 родин. Бажання створити комфорт у своєму домі та зменшити витрати на опалення спонукало співвласників цього будинку до впровадження енергоефективних заходів. Отже, вирішили енергомодернізувати свій дім за Програмою «ЕНЕРГОДІМ», обрали пакет Б “Комплексний”, за яким:

– виконали комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін;

– замінили та частково відремонтували зовнішні двері;

– встановили вузли розподільного обліку теплової енергії на потреби опалення та прилади – розподілювачі теплової енергії у квартирах;

– встановили автоматичні регулятори температури повітря у приміщеннях на опалювальних приладах водяної системи опалення у квартирах;

– виконали комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін нижче рівня ґрунту;

– замінили та теплоізолювали трубопроводи системи опалення і приладів водяної системи опалення у квартирах;

– замінили віконні та балконні дверні блоки у квартирах, виконали утеплення і скління наявних балконів і лоджій.

«Співвласники нашого будинку безумовно задоволені результатами участі в Програмі «ЕНЕРГОДІМ», минулого опалювального сезону ми ще не завершили реалізацію проекту, але економію на теплоенергії отримали вже суттєву – в окремих квартирах економія була до 50 %. В рамках Програми ми зробили свій дім енергоефективним та в тому числі встановили у квартирах розподілювачі теплової енергії, тож тепер фактично маємо індивідуальний облік спожитого тепла і це гарний стимул для економії теплової енергії. Кожен сам визначає прийнятну температуру повітря у своїй квартирі, тому економічні показники в кожній квартирі різні – теплолюбиві люди платять трішки більше, ніж ті, кому комфортно з нижчими температурними показниками повітря. А цього опалювального сезону загальна економія по будинку буде ще більшою, бо через війну багато людей тимчасово не проживають у будинку, тож споживання у багатьох квартирах буде мінімальне», – розповіла голова правління ОСББ «Комунар-3» Єлизавета Задоя.

Основні показники проекту:

– загальна вартість проекту – ≈ 9 млн грн, з яких 6,3 млн грн – розмір гранту, виплаченого Фондом енергоефективності за Програмою «ЕНЕРГОДІМ», остання виплата відбулась у серпні поточного року;

– власний внесок співвласників загалом склав близько 2,7 млн грн;

– вартість робіт для однієї квартири площею 60 кв/м2 склала 40,8 тис грн або 680,8 грн/м2.

Заощадження:

– прогнозоване cкорочення споживання енергії, розраховане енергоаудитором – > 50 %;

– прогнозована  річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок складає 610 тис.грн;

– заявлене річне скорочення викидів СО2 – 96 тон/рік.

Нагадаємо, що Програма «ЕНЕРГОДІМ» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

Дізнатися більше про Програму «ЕНЕРГОДІМ» можна на нашому сайті за посиланням: /energodim/  

Також, звертаємо увагу, що 30 березня Наглядова рада Фонду енергоефективності тимчасово призупинила дію ряду норм Програми «ЕНЕРГОДІМ», чим спростила подання Заявок.