53 громади затвердили місцеві програми підтримки ОСББ

Станом на 3 березня 2021 року 53 громади затвердили власні програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ): такі  програми дозволять зменшити фінансове навантаження ОСББ, що реалізують термомодернізацію будинків. 

Місцеві програми попередньо були проаналізовані Фондом енергоефективності: тепер всі учасники програми “Енергодім” зможуть скористатися відразу декількома фінансовими джерелами для впровадження енергоощадних заходів.

Ще 21 раніше затверджена місцева програма не потребує змін/адаптації, 37 – у процесі розробки.

Мета програм – стимулювати створення ОСББ та відшкодовувати частину витрат ОСББ на впровадження енергоощадних заходів у будинках.

Зокрема, одні з останніх програм були затверджені органами самоврядування у містах Скадовськ, Каховка, Ковель, Луцьк, Вараш, Люблинецька ОТГ, Біла Церква, Новий Розділ, Новояворівськ, Боярка.

Наприклад, міська програма підтримки ОСББ у місті Боярка була проаналізована фахівцями Фонду енергоефективності. Ця програма є універсальною, підходить під програму “Енергодім”, без прив’язки до інших державних програм. 

Програма сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК Боярської міської територіальної громади на 2021-2025 роки затверджена з відповідним фінансуванням у розмірі 2 млн грн на поточний рік. 

Також протягом лютого між Фондом та містами було підписано 12 меморандумів про співпрацю у межах програми “Енергодім”. Зокрема, Фонд розпочав партнерство з містами Очаків, Скадовськ, Херсон, Берислав, Асканія Нова, Вознесенськ, Нова Одеса, Каховка, Весняне, Олександрівка, Каланчак, Корсунь-Шевченківський. 

Всього за період дії Програми з вересня 2019 року станом на 3 березня 2021 року між Фондом енергоефективності та громадами було підписано 167 меморандумів про співпрацю.

В першому кварталі 2021 року планується підписання меморандумів з містами Запорізької, Сумської, Закарпатської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Київської, Рівненської, Львівської, Волинської, Івано-Франківської та Полтавської областей.

Актуальну інформацію про кількість та географію підписаних меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві програми підтримки ОСББ-учасників програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.