Фонд енергоефективності продовжує цикл презентаційних поїздок до різних регіонів України, щоб ознайомити місцеві ОСББ та ЗМІ із завершеними проектами енергомодернізації багатоквартирних будинків за програмою “Енергодім”.
Першою демонстраційною локацією стало місто Прилуки на Чернігівщині, де ОСББ оглянули утеплений будинок “Земська 39”. Вчора, 22 червня ОСББ з Ковеля та Луцька поїхали на екскурсію до будинку “Конякіна 29”, де вже завершений проект енергомодернізації житла за пакетом Б “Комплексний”.
Учасниками заходу стали також представники Ковельської та Луцької міських рад Фонду енергоефективності, ОСББ-учасники програми “Енергодім”, регіональні радники IFC, координатори Проекту ЄС/ПРООН/HOUSES.
Для ОСББ провели екскурсію по оновленому будинку. У цій панельній девятиповерхівці до модернізації була розбалансована система опалення, холод у квартирах взимку, аварійні підвали, а нині – утеплені трубопроводи теплопостачання та фасад будівлі, а також замінені вікна у місцях загального користування.
Очікується, що проведені енергозаходи дозволять скоротити споживання енергії на 25,7%.
Вартість проекту енергомодернізації понад 27-річної девятиповерхівки склала близько 5 млн грн, з яких майже 3,5 млн грн або 70% грант за Програмою.
За словами Олександра Вальчука, голови правління ОСББ “Конякіна 29” після модернізації будинку мешканці почали заощаджувати мінімум третину коштів на оплаті комунальних послуг за рахунок зменшення споживання ресурсів.
Після огляду будинку фахівці Фонду провели круглий стіл, присвячений обговоренню питань співпраці ОСББ з установою, під час якого представники Фонду та регіональні радники IFC ознайомили учасників із можливостями та перевагами програми «Енергодім», а також місцевих програм підтримки ОСББ.
За словами Юлії Сабатюк, голови Наглядової ради Фонду енергоефективності, проведення таких виїзних заходів дає можливість підвищити довіру людей до влади, зокрема, до Фонду енергоефективності, що реалізує програму “Енергодім”, тож такі поїздки варто поширювати й на інші регіони.
“Це дуже важливий захід, тому що люди мали змогу приїхати і побачити все на власні очі, подивитися на платіжки співвласників, які живуть у модернізованому будинку. Це – повернення довіри до влади, підтвердження того, що вона виконує свої функції, а також, зокрема, до Фонду енергоефективності”, – додала Юлія Сабатюк.
У рамках заходу до учасників із відеозверненням звернулася Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності, яка презентувала деталі Програми, зокрема, умови надання грантів для часткового відшкодування витрат на енергоефективні заходи.
ОСББ з Ковеля та Луцька також познайомилися з представниками профільних місцевих департаментів та регіональними радниками, які допоможуть їм у супроводженні та впровадженні проектів з термомодернізації житла.
За словами Миколи Осіюка, директора департаменту ЖКГ Луцької міської ради, у місті зареєстровано 343 ОСББ, з яких 4 ОСББ повністю завершили проекти реновації своїх будинків за програмою “Енергодім” – “Дінас” , “Залізничник 53”, “Конякіна 29” та “Злагода”.
У місті діє програма підтримки ОСББ, однак кошти на відшкодування енергоефективних заходів учасникам програми “Енергодім” не передбачені. Втім, у бюджеті передбачено компенсацію 30% суми кредиту на ЕЕ заходи. Всього з Луцька подано 89 заявок ОСББ на участь у Програмі.
У свою чергу, у Ковелі налічується 58 ОСББ, від яких надійшло 4 заявки на участь у програмі “Енергодім”.
За словами Тараса Яковлева, першого заступника Ковельського міського голови у місті діє комплексна програма, яка дає можливість ОСББ обирати вид компенсації – частину суми чи відсотків за кредитами.
Крім цього, у місті функціонує револьверний фонд підтримки реалізації ЕЕ заходів в ОСББ. Загальна сума фінансування цих заходів на 2021 рік складає 3 млн грн.
Як стати учасником програми “Енергодім”?
Щоб модернізувати будинок за програмою “Енергодім” ОСББ спочатку має ознайомитися з умовами Програми та умовами Грантового договору і погодитися з ним (/dokumenty-fond/). Після цього – провести загальні збори ОСББ та енергоаудит будівлі, та подати заявку на участь у Програмі.
Детальніше про програму “Енергодім” – /energodim/
Які ЕЕ заходи можна провести, щоб модернізувати будинок?
Щоб модернізувати будинок необхідно почати зі встановлення індивідуального теплового пункту. Наступними кроками є балансування гідравлічної системи будівлі та теплоізоляція трубопроводів в неопалювальних приміщеннях.
Багато будинків потребують поглибленої модернізації, тому в межах Програми можна провести комплекс робіт з теплоізоляції стін, даху та підвальних перекриттів, замінити двері та вікна в місцях загального користування.
За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном +38 044 222 9590, поштою: infosupport@eefund.org.ua чи через онлайн-форму: /energodim/#get_consult
Регіональні радники IFC нададуть безкоштовні консультації з будь-яких питань щодо Програми, їх контакти за посиланням:https://bit.ly/37wJodf