Історії успіхуPost->IDНовини

В Ірпені ще одне ОСББ повністю відновило будинок та отримало 2,7 млн грн компенсації за Програмою “ВідновиДІМ”

ОСББ “Спарта” з Ірпеня за програмою Фонду енергоефективності завершило відновлення багатоповерхівки, яка постраждала внаслідок російського вторгнення в Україну, та отримало 100% відшкодування витрат на ремонтні роботи у сумі 2,7 млн грн.

ОСББ “Спарта” на Київщині – це один із багатьох будинків, який зазнав руйнівних наслідків війни. У березні 2022 року співвласники багатоповерхівки мали залишити свою оселю і шукати прихисток.

“Наш будинок на 36 квартир зазнав страшних руйнувань, були пошкоджені вікна, фасад, дах, стіни всі побиті уламками.  Пряме влучення снаряду частково зруйнувало несучі конструкції на деяких поверхах”, – розповідає Олег Мельниченко, голова правління ОСББ “Спарта”.

Попри усе пережите, мешканці будинку вирішили повернутися додому та відбудувати зруйноване. Рівень пошкоджень підпадав під умови участі в програмі “ВідновиДІМ”. Співвласники подали заявку до Фонду у листопаді 2022 року, вже у лютому 2024 завершили усі роботи та отримали 100% компенсації витрат на ремонт.

“Влітку 2022 року дізнались про Програму “ВідновиДІМ”, яку вже активно розробляв Фонд енергоефективності. Ми одразу згуртувались всіма співвласниками, зібрали кошти та відновили зруйновані перекриття, щоб якомога швидше зробити всі необхідні заходи для участі у Програмі, бо ми розуміли, що повністю відновити будинок власним коштом буде просто нереально. Ми подали заявку в листопаді 2022 року і за рік встигли повністю відремонтувати всі пошкодження, які залишила за собою російська армія. Завдяки Фонду енергоефективності та Європейському союзу більшість людей змогли повернутися у власні домівки”, – зазначив Олег Мельниченко. 

У будинку ОСББ “Спарта” замінили пошкоджені віконні та балконні блоки, зовнішні та внутрішні тамбурні двері, відремонтували  пошкоджені фасади та дах, а також систему каналізації. Загалом всі роботи обійшлись в 2,7 млн грн і вже профінансовані програмою Фонду.

Звертаємо увагу, що за грантові кошти у межах Програми “ВідновиДІМ” можна зробити наступне:

  • Замінити або відремонтувати вікна, блоки балконних і зовнішніх дверей
  • Відремонтувати пошкоджені фасади і покриття будівель, обладнання дахових котелень та інженерних мереж
  • Провести ремонтно-відновлювальні роботи внутрішнього опорядження у під’їздах.
  • Забезпечити безперешкодний доступ для маломобільних груп населення — встановити пандуси та підйомники. 

Відшкодування відбувається наступним чином:

  • Перший транш гранту — 70% вартості матеріалів і робіт — ОСББ отримує авансом, після приєднання до грантового договору. 
  • Другий транш — 30%виплачується після завершення робіт.

Також нагадуємо, нещодавно в Ірпені за програмою “ВідновиДІМ”  відремонтували два будинки  ОСББ “Степанівське”.

Програма Фонду енергоефективності “ВідновиДІМ” реалізується за підтримки ЄС у партнерстві з IFC.