Одеське ОСББ “Заболотного 59” модернізувало систему опалення за програмою “Енергодім”

У квітні до переліку учасників програми енергомодернізації будинків “Енергодім”, які повністю завершили роботи та отримали фінальні суми компенсацій приєдналося ще кілька ОСББ.

Зокрема, ОСББ “Заболотного 59” в Одесі було одним із перших учасників програми “Енергодім” в Одеській області та одним із перших, хто повністю завершив проект вартістю 690,4 тис. грн, та вже отримав 422,3 тис. грн або 60% гранту за програмою. 

Десятиповерхівка з ОСББ “Заболотного 59” збудована у 2002 році, має 178 квартир та 4 під’їзди, у якому живуть близько 600 співвласників.  

“Були проблеми з економією на комунальних платежах, перші поверхи постійно “замерзали”, через що мешканці цих квартир грілися обігрівачами, а на останніх поверхах систематично відкривали вікна, бо була висока температура. Ця проблема після впровадження заходів за програмою “Енергодім” вирішилася: температура по будинку зрівнялася”, – розповідає Андрій Петров, голова ОСББ “Заболотного 59, 59/1, 59/2”.

Тож, співвласники у липні 2020 року подали заявку на участь у програмі “Енергодім” і обрали пакет “А” (“Легкий”), щоб вирішити низку проблем у будинку. Зокрема, вони утеплили трубопроводи теплопостачання, встановили індивідуальний тепловий пункт (ІТП) та автоматичні балансувальні клапани у системі опалення.

1

Як результат – економія цьогорічного опалювального сезону у порівнянні з минулорічним склала 183,8716 гігакалорій або 230 тисяч 894 гривні при вартості 1 гігакалорії 1229 грн.

Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

Основні показники проекту

Загальна вартість проекту – 690 433 грн, з яких грант – 422 272 грн 

Власний внесок співвласників загалом – 268 162 грн

Вартість робіт на кожну квартиру склала 24,8 грн/м2 або 1488 грн для квартири площею 60 кв/м2.

Тривалість проекту – 8 місяців з моменту подачі заявки у Фонд на участь у програмі “Енергодім” до отримання повної суми відшкодування.

2

Заощадження

На кожному м2 опалювальної площі квартири економія склала 28,86 грн, тобто, квартира площею 50 м2 заощадила 1 443 грн за опалювальний сезон

Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 616,8 тис. кВт∙год/рік або 684,4 тис. грн/рік. 

Таким чином споживання енергії скоротиться на 21,1%.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 – 57,91 тонн/рік.

3

 

Основні кроки ОСББ для отримання гранту

1) ОСББ виконало попередній енергоаудит будинку та подало заявку на участь у програмі і отримало грант у розмірі 8 тисяч 750 грн на відшкодування 70% вартості енергоаудиту будинку

2) ОСББ замовило розробку проектно-кошторисної документації та її експертизи та подало заявку на затвердження проекту, після чого отримало  грант на 11 тисяч 960 грн на компенсацію 70% вартості цих заходів 

3) ОСББ виконало роботи за проектом та подало заявку на верифікацію проекту й після її схвалення отримало 190 тисяч 426 грн або 60% відшкодування за роботи, обладнання та матеріали, а також за технічний та авторський нагляд, сертифікацію енергоефективності будівлі.

Нагадаємо, вищезазначені гранти ОСББ спочатку отримало від Фонду, а потім від IFC, що адмініструє Мультидонорський трастовий фонд (всі гранти сплачуються 50% на 50% Фондом енергоефективності та МДТФ (донорські кошти від Європейського Союзу та Уряду Німеччини).

Приєднуйтеся до програми “Енергодім” і повертайте більшу частину витрат на модернізацію житла: /energodim/

Якщо у вас залишилися питання ви можете звернутися до регіональних радників IFC за безкоштовною консультацією: http://bit.ly/3hhbE72

Програма «Енергодім» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.

5