Учасникам Програми «Енергодім» Первомайського Харківської області компенсують частину витрат

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків міста Первомайський Харківської області отримуватимуть додаткову підтримку. Для цього Первомайська міська рада затвердила міську Програму «Енергодім» на 2023 рік, що передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності.

«Розроблення місцевих програм підтримки ОСББ — той шлях, який дасть змогу Україні стати по-справжньому енергетично незалежною, — коментує Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Ми реалізуємо Програму “Енергодім” з 2019 року, надаючи ОСББ гранти, які покривають до 70% витрат на термомодернізацію будинків. Другу частину суми ОСББ відшкодовували самостійно, найчастіше беручи кредити у банках. Та війна вплинула на економічний стан всієї крани — банки не кредитують ОСББ, а самостійно мешканці будинків не в змозі витримати таке фінансове навантаження. Тому підтримка зі сторони місцевих органів влади стає надважливою. Ми вдячні Первомайській міській раді за її рішення, що вплине не тільки на громаду, а й на країну загалом. Долати енергозалежність від країни-агресорки — завдання кожного українця. Впевнені, що маленькими кроками будується велике майбутнє».

Первомайська міська програма відшкодовуватиме:

  • ● Витрати на проведення енергетичного аудиту будинків ОСББ (30% від вартості аудиту, але не більше 250 тис. грн).
  • ● Витрати на розробку проєктної документації та її експертизи для будинків ОСББ (30% від вартості проєкту та експертизи, але не більше 250 тис. грн).
  • ● Частину суми кредиту (20% суми кредиту, але не більше 500 тис. грн) на впровадження заходів за Програмою «Енергодім».

Фонд енергоефективності надає учасникам Програми «Енергодім» гранти на реалізацію проєктів з модернізації інженерних систем (пакет «А») та проведення комплексної модернізації, включно з модернізацією інженерних систем та утепленням огороджувальних конструкцій (пакет «Б»). Багатоквартирні будинки, в яких створені ОСББ, можуть отримати до 60% відшкодування вартості реалізованого проєкту за пакетом «А», до 70% — за пакетом «Б». Реалізація таких заходів забезпечує зниження витрат енергетичних ресурсів, заощаджує кошти мешканців будинків на оплату комунальних послуг, підвищує комфорт проживання, поліпшує зовнішній вигляд будинків і збільшує термін їх експлуатації.