П’ять громад з Івано-Франківщини розпочали співпрацю з Фондом у межах програми “Енергодім”

П’ять громад з Івано-Франківської області – Богородчани, Бурштин, Надвірна, Рогатин та Яремче – підтримали початок реалізації проектів з комплексної енергомодернізації житла.

Церемонія підписання відповідних меморандумів про співпрацю відбулася в онлайн-форматі 4 листопада між Фондом енергоефективності та громадами. 

Станом на 1 листопада 2021 року у Надвірнянській міській раді налічується 37 ОСББ, у Рогатинській – 22, у Яремчанській – 12, у Бурштинській – 3, у Богородчанській селищній раді – 17.

Започаткування такої співпраці дозволяє збільшити кількість енергоефективних багатоповерхівок та зменшити платіжки за комунальні послуги.

Для цього Фонд допомагає громадам розробити власні енергоефективні програми підтримки ОСББ або адаптувати існуючі під програму “Енергодім”. Наразі в Україні діють 122 місцеві програми співфінансування заходів за програмою ”Енергодім”, 48 з яких профінансовано цьогоріч на суму 122,6 млн грн.

39 ОСББ вже отримали місцеву фінансову підтримку від громад в межах програми “Енергодім”. Сума виплат – понад 7 млн грн.

Відкриваючи захід, Юрій Збираник, начальник відділу по роботі з регіонами Фонду енергоефективності розповів учасникам про можливості та переваги програми “Енергодім”, яку реалізує Фонд з вересня 2019 року.

Фонд енергоефективності пропонує грантову підтримку громадян у ваших містах та селищах завдяки програмі “Енергодім”. Ця підтримка стає особливо актуальною в умовах високої вартості енергоносіїв в опалювальний період, адже реалізація енергоефективних заходів за програмою дає змогу громадянам споживати менше енергії та відповідно заощаджувати кошти на комунальних послугах”, – зазначив Юрій Збираник.

У свою чергу, представники громад висловили сподівання на поглиблення співпраці з Фондом та збільшення кількості заявок від ОСББ з Івано-Франківщини на участь у програмі “Енергодім”.

Наразі в Івано-Франківській області прийнято енергоефективну програму підтримки на 2021-2023 рр., за якою відшкодовується частина суми кредиту, частина відсоткової ставки, наданого на впровадження енергоощадних заходів у будинках.

Богдан Футерко, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації висловив подяку Фонду за ініціативність та послідовну роботу з органами місцевого самоврядування та ОСББ щодо реалізації заходів з енергоефективності. За його словами, така підтримка є надзвичайно важливою, що безперечно сприятиме енергетичній незалежності держави та поліпшенню умов проживання громадян у будинках.

Програма “Енергодім” є дуже перспективною та представляє великий інтерес зі сторони обласних ОСББ. До Фонду енергоефективності станом на 29 жовтня надійшло 45 заявок від ОСББ нашої області з проектами на загальну суму 55,5 млн грн. Ми зацікавлені нарощувати цей показник”, – підкреслив Богдан Футерко.

Актуальну інформацію про кількість та географію підписаних меморандумів про співпрацю, а також деталі про оновлені місцеві Програми підтримки ОСББ-учасників Програми «Енергодім» відслідковуйте на карті.

Детальніше про програму “Енергодім” можна дізнатися на сайті /energodim/

Як повідомлялося, у вересні Фонд енергоефективності розпочав співпрацю з 6 громадами з Хмельниччини.