Професійний супровід проектів з енергомодернізації багатоповерхівок: зміни до програми «‎Енергодім» презентували в Мінрегіоні

Проекти з термомодернізації багатоповерхівок супроводжуватимуть професійні проектні менеджери, держава повертатиме 70% вартості їхніх послуг.

Про це йшлося на спільній пресконференції, що відбулася 4 серпня в Міністерстві розвитку громад та територій України.

Учасниками заходу стали Василь Лозинський, Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України, Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності та Юлія Жовтяк, заступниця директора Державного центру зайнятості.

Під час пресконференції відбулася церемонія підписання Меморандуму про співпрацю між ДУ «‎Фонд енергоефективності» та Державним центром  зайнятості. Сторони домовилися про спільну роботу над розробкою та впровадженням навчального курсу, який планується проводити на базі навчальних закладів служби зайнятості  для громадян, які зацікавлені отримати знання для професійного супроводу проектів термомодернізації будинків.

«‎Програма «‎Енергодім» зазнала важливих змін, які збільшують рівень підтримки  для наших клієнтів — ОСББ. Тепер співвласники можуть залучати до всіх (або деяких)  етапів реалізації проекту  —  фахівця, який надасть послуги з професійного супроводу проекту енергомодернізації будинку. Фонд готовий відшкодовувати вартість таких послуг у розмірі 70%» —  Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

За її словами проектні менеджери працюватимуть на ринкових умовах та допоможуть ОСББ у пошуку підрядників для виконання робіт з термомодернізації будинку, попередньо розрахують вартість робіт, допоможуть оформити необхідні документи для участі у Програмі «Енергодім» Фонду ЕЕ, супровідні документи і договори, проаналізують варіанти залучення кредиту та фінансові можливості ОСББ.

Василь Лозинський, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України наголосив, що основним завданням створення й роботи Фонду енергоефективності був перехід до реалізації якісно нових  проектів термомодернізації.  

За словами Лозинського, професійний супровід проектів допоможе масштабувати практику термомодернізації багатоповерхівок та створить новий ринок робочих місць для великої кількості фахівців.

«Треба розуміти, що 2020 – це останній рік реалізації програми «‎теплих кредитів», які підтримують здійснення точкових заходів з енергоефективності в багатоповерхових будинках. Тому, вже зараз треба звертатися по допомогу і підтримку до Фонду енергоефективності, який має в рази більшу фінансову спроможність підтримувати з енергомодернізації будинків. А нова опція залучення фахівців з супроводу проектів, і відшкодування вартості їхніх послуг, що затверджені в новій редакції Програми «Енергодім» Фонду, взагалі неабияк сприятимуть збільшенню рівня інтересу до участі в цій Програмі» — доповнює Василь Лозинський.

Він підкреслив, що масштабне впровадження енергоефективних практик в житловому секторі країни завжди було важливим завданням для забезпечення енергетичної незалежності України. Тому енергоефективні, ощадливі та комфортні будинки є одним із пріоритетів державної політики сьогодні.  За словами першого заступника Міністра розвитку громад та територій, Мінрегіон продовжує роботу над розробкою підзаконних актів, що забезпечать масштабне впровадження енергоефективних практик в житловому секторі країни.

Щоб налагодити системний навчальний процес проектних менеджерів, Фонд енергоефективності розпочинає партнерство з державною службою зайнятості для створення спеціального навчального курсу на базі центрів професійно-технічної освіти  ДСЗ.

«Державна служба зайнятості та Фонд енергоефективності планують реалізацію спільного проєкту з підготовки фахівців, які будуть  займатися супроводом проєктів енергомодернізації будинків. Навчання буде відбуватись на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Сьогодні у структурі ДСЗ є 11 таких центрів. Це заклади освіти дорослих європейського взірця з потужною матеріально-технічною базою та висококваліфікованим  кадровим забезпеченням. Вони завжди напоготові до нових викликів, що диктуються динамічними  змінами на ринку праці. Без сумніву, масштабна термомодернізація  сприятиме створенню нової галузі – ринку послуг з управління та підвищення енергоефективності житла, та, відповідно, створенню робочих місць для людей по всій країні, розвитку малого та середнього бізнесу», – коментує Юлія Жовтяк, заступниця директора Державного центру зайнятості.

Також з 17 серпня розпочинає роботу онлайн-школа проектних менеджерів. Фахівці Фонду, міжнародних профільних партнерських організацій та  представники банків-партнерів будуть навчати всіх охочих з 17 до 28 серпня (перший набір). Оголошення про реєстрацію на Школу буде опубліковано на сайті Фонду та на офіційній фейсбук-сторінці.