Фонд отримав понад 500 заявок на участь у програмі “Енергодім”

Станом на 26 березня 2021 року Фонд зареєстрував 524 заявки від ОСББ на участь у програмі “Енергодім”. З них за пакетом А “Легкий” – 87, за пакетом Б “Комплексний” – 437. Ще 52 заявки знаходяться в обробці.

Загальна вартість поданих до програми енергоощадних проектів складає близько 4 млрд 099 млн 423 тис грн.

Орієнтовна сума грантів, що отримають ОСББ від Фонду складе до 70% вартості проектів або 2 млрд 854 млн 261 тис грн.

Загалом вже близько 46 тисяч сімей стали учасниками програми “Енергодім”.

Зокрема, ОСББ подали 524 заявки на участь у програмі, 103 заявки — на затвердження проекту, 34 – на верифікацію.

Лідируючі позиції по кількості поданих заявок займають Волинська, Львівська та Кіровоградська області.

1

Зазначимо, що повністю завершили енергоефективні проекти та отримали всі частини грантів 5 ОСББ. Зокрема, ОСББ “Говорова-5” (Одеса), ОСББ “Дбайлива оселя” (Львів), ОСББ “Автоном-69” (Житомир), ОСББ “Щурата 8” (Львів), ОСББ “Фаворит Попудренка, 12 Б” (Чернігів).

Відстежити поточний статус заявок та їх кількість можна за посиланням: http://bit.ly/2TUrPNC

Нагадуємо, для перших 500 заявок застосовується підвищений грант +20% до основної суми компенсації в залежності від обраного пакету заходів (тобто, 60% для пакету “А” та 70% для пакету “Б”).

Яка заявка вважається 500-ю?

Наразі Фонд проводить інвентаризацію поданих заявок з банками-партнерами. Після цього буде визначено перелік ОСББ, на які поширюється підвищений розмір гранту.

Інформація про 500-ту заявку буде опублікована на веб-сайті Фонду, а ОСББ, які підпадають під отримання підвищеного гранту, обов’язково отримають офіційне повідомлення від Фонду.

Що зміниться починаючи з 501-ї заявки?

-Розмір гранту на відшкодування витрат на будівельні роботи становить 40% для пакету заходів «А» та 50% — для пакету заходів «Б»

-Обмеження вартості витрат на заходи з підготовки та реалізації проекту, не повинні перевищувати 15% від вартості будівельних робіт – для пакету заходів «А», та 7,5% від вартості будівельних робіт – для пакету заходів «Б».

Чи буде продовжено дію підвищеного гранту +20%?

У зв`язку із пандемією та ускладненням економічної ситуації наразі проводяться консультації з Мінрегіоном та міжнародними партнерами щодо надання підвищеного розміру фінансування додатковій кількості енергоефективних проектів.

У разі прийняття відповідного рішення Координаційною радою донорів, громадськість та ОСББ-учасники Програми будуть повідомлені про це.

Стати учасником програми “Енергодім” може будь-яке ОСББ, що прагне зробити свою оселю енергоефективною, безпечною, зручною та економною. Детальніше про програму можна дізнатися на сайті energodim.org.

Нагадуємо, з 24 березня Фонд тимчасово призупинив відшкодування послуг проектних менеджерів за програмою “Енергодім”.