П’ята річниця Фонду енергоефективності: ключові результати діяльності

Сьогодні, 24 липня 2023 року, Фонду енергоефективності виповнюється п’ять років — саме у цей день п’ять років тому відбулася державна реєстрація установи як юридичної особи. Для Фонду це п’ять років плідної роботи, налагодження партнерських відносин, співпраці з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, долання викликів і перепон, створення, реалізації, удосконалення та розвитку програм «Енергодім» і «ВідновиДІМ».

Найважчим викликом для Фонду, як і для всієї країни, стала повномасштабна війна. Керівництво та працівники доклали максимум зусиль, щоби адаптувати діяльність установи до умов воєнного стану. Завдяки спільним зусиллям, злагодженим діям колективу та партнерів Фонду вдалося створити умови для реалізації енергоефективних проєктів навіть у надзвичайно складний воєнний час. Крім того, вдалося розширити сферу діяльності установи, спрямувавши її на відновлення пошкоджених внаслідок війни будинків. За максимально короткі строки Фонд запустив Програму «ВідновиДІМ», яка стала рятівною для тисяч родин, житло яких зазнало пошкоджень під час бойових дій.

Сьогодні учасниками програм Фонду є понад 74 тисячі домогосподарств (понад 64 тисячі — «Енергодім», понад 10 тисяч — «ВідновиДІМ»). Фонд компенсував ОСББ майже 1 млрд грн («Енергодім» — приблизно 886 млн грн, «ВідновиДІМ» — приблизно 100 млн грн). У межах Програми «Енергодім» — 280 повністю або частково завершених проєктів, близько 70 — у межах Програми «ВідновиДІМ».

Важлива складова діяльності Фонду — співпраця з громадами. Наразі вже 252 громади України стали партнерами установи. Наслідок такої роботи — 137 регіональних ініціатив підтримки ОСББ, які сприяють реалізації проєктів за Програмою «Енергодім», а також 3 такі ініціативи за Програмою «ВідновиДІМ».

Фонд енергоефективності залишається унікальним майданчиком, що реалізує проєкти, спрямовані на підвищення енергоефективності житлового сектору, відновлення багатоквартирних будинків, пом’якшення наслідків зміни клімату і формування інституту відповідального власника житла.