Історії успіхуPost->IDНовини

ОСББ «Незалежність-2»: відновлення житла після російських обстрілів

Внаслідок повномасштабної війни в Україні пошкоджені та зруйновані тисячі житлових будинків, а це десятки тисяч людей, які не можуть повернутися додому. Програма «ВідновиДІМ» Фонду енергоефективності покликана допомогти розв’язати цю проблему — її учасники отримують гранти на відновлювальні роботи. Наразі до Фонду надійшло понад 165 заявок на участь у цій Програмі на загальну суму 340 млн грн. Серед завершених проєктів — відновлення багатоповерхівки ОСББ «Незалежність-2» з міста Охтирка, яке розташоване на південному сході Сумської області, за 30 км від російського кордону.

«Бомбардування і постійні обстріли російської федерації не оминули і наш будинок, зокрема у ньому були пошкоджені частина віконних і балконних блоків, вхідні двері, покрівля — розповідає Лідія Іванівна Яценко, голова ОСББ “Незалежність-2”. — Про “ВідновиДІМ” дізналися від Андрія Борового, регіонального радника IFC Програми підтримки Фонду енергоефективності. Не вагаючись, провели загальні збори та ухвалили рішення про участь у цій Програмі — у середині грудня подали заявку. За отриманий від Фонду грант замінили віконні та балконні блоки, а також двері. Тепер мешканці всіх квартир (а їх у будинку 21!) можуть жити у власних домівках. Вдячні Фонду за злагоджену роботу та кваліфіковані консультації, які допомогли нам втілити проєкт швидко та якісно».

Грант, який Фонд енергоефективності надає у межах Програми «ВідновиДІМ», фінансує 100% вартості робіт і матеріалів, необхідних для ремонту, тобто власний внесок співвласників не потрібен. 70% гранту ОСББ надходить авансом, що дає змогу оперативно закупити необхідні матеріали і почати відновлення будинку. Триповерхівка ОСББ «Незалежність-2» отримала грант від Фонду енергоефективності — понад 416 тис. грн. За ці кошти тут встановили енергоефективні вікна та балконні рами, а також замінили двері — у відновленні Фонд також дотримується принципу «зробити краще, ніж було». Не просто відремонтувати, а забезпечити по-справжньому комфортні умови життя, зменшивши енергоспоживання, знизити суми у платіжках за комунальні послуги.

Нагадаємо, Програма «ВідновиДІМ», що фінансується коштом Європейського Союзу, діє на території Сумської, Чернігівської, Житомирської, Дніпропетровської, Миколаївської, Київської областей, а також міста Києва. Наразі брати участь у ній можуть пошкоджені будинки без порушення механічної стійкості несучих конструкцій. Та Фонд закінчує реалізацію пілотного і переходить до основного етапу Програми, який включатиме розширений пакет заходів, зокрема ремонти у місцях загального користування, протиаварійні роботи та забезпечення безбар’єрного доступу для маломобільних груп населення.

Ваш будинок пошкоджений внаслідок війни? Фонд чекає на заявки від ОСББ! Потрібна консультація? У кожній області України працюють регіональні радники Програми підтримки Фонду енергоефективності IFC. За консультацією можна звернутися і до відділу супроводу проєктів Фонду за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua.