Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до програми “Енергодім”

6 лютого відбулось перше засідання Наглядової ради Фонду енергоефективності у 2020 році. 

Наглядова рада затвердила зміни до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків  «Енергодім», а також інших документів, які є невід’ємною частиною Програми.

Нова версія Програми передбачає значне спрощення процесу подання заявок та їхнього розгляду Фондом.

Текст Програми у новій редакції буде опубліковано на сайті Фонду енергоефективності найближчим часом.

Також Наглядова рада дала згоду на схвалення проектів, вартість кожного з яких перевищує 5 млн грн. Орієнтовно загальна сума всіх зазначених проектів становить 41 240 713 грн. За дотримання вимог Програми “Енергодім” під час впровадження енергоефективних заходів, Фонд енергоефективності відшкодує 70% витрат ОСББ від цієї суми.

1

Наглядова рада Фонду також розглянула звіт дирекції за результатами роботи у 2019 році. Так, з вересня до грудня 2019 року включно до Фонду надійшло 18 заявок, 5 з яких вже Фонд схвалив та виплатив перший транш. Протягом року фахівці Фонду взяли участь у 83 публічних заходах, серед яких — 20 регіональних поїздок з презентацією програми “Енергодім”.

Станом на 06.02.2020 Фонд отримав 27 заявок (23 з них за пакетом “Б” (Комплексний) 4 за пакетом “А”(Легкий), 5 ОСББ отримали перший транш від Фонду.

Також Рада погодила концепцію ІТ-системи, яка в тому числі забезпечить подання документів від ОСББ онлайн та автоматизацію розгляду заявок.

Також було розглянуто напрацювання Фонду щодо створення інституту проектних менеджерів для супроводу ОСББ на всіх етапах енергомодернізації. Згодом представлення та обговорення цієї ініціативи Фонду відбудеться на засіданні Координаційної ради донорів. Крім того, у разі прийняття відповідної концепції та внесення змін, у другому кварталі планується внести зміни до Програми, що дозволять частково відшкодовувати витрати на професійний супровід ОСББ на всіх етапах модернізації будинків.

Крім того Наглядова рада розглянула ініціативу Уряду про пришвидшення реалізації заходів із зниження споживання енергоресурсів багатоквартирними житловими будинками за підтримки Фонду.  

Нагадаємо, два міста Волинської області стали партнерами Фонду енергоефективності в рамках реалізації програми “Енергодім”

42

3