Комплексна енергомодернізація будинку з ОСББ “Антонича 32” у Львові: утеплений фасад та нові трубопроводи

За даними Державної служби статистики, загалом в Україні у майже 45% житла жодного разу не проводили капітальний ремонт. Майже три чверті українців живуть у будинках, збудованих у 1960-1980-х роках, які з плином часу потребують модернізації.

Діюча в Україні програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім” надає інструменти для термореновації житла, за якою Фонд повертає ОСББ до 70% витрачених коштів на енергоефективні заходи у вигляді гранту.

Станом на кінець липня 2021 року Фонд отримав 724 заявки на участь у Програмі. 

Характеристики будинку та обрані енергозаходи

Мешканці ОСББ “Антонича 32” у Львові також подали заявку на участь у програмі “Енергодім” у березні 2020 року. Їхньому 9-поверховому будинку понад 30 років, має 108 квартир та 3 під’їзди, в якому живуть 260 співвласників.

Мешканці обрали пакет Б “Комплексний”, завдяки якому за 8 місяців була проведена низка енергоефективних заходів, серед яких заміна трубопроводів, комплекс робіт з теплоізоляції і улаштування зовнішніх стін та цоколю, гідравлічне балансування системи опалення та інші. 

Таким чином, завдяки програмі“Енергодім”, у будинку був проведений комплекс заходів, внаслідок якого змінився клас енергоефективності житла, поліпшився його зовнішній вигляд, а також підвищився рівень комфорту та умов проживання мешканців.

Детальніше про всі заходи, впроваджені в будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

1

Основні показники проекту 

Загальна вартість проекту – 7 млн грн, з яких 4,9 млн грн або 70% грант за програмою “Енергодім”

Власний внесок співвласників загалом – 1,7 млн грн

Зокрема, будинок отримав ще додаткові 400 тис. грн від Львівська міська рада в рамках співфінансування енергоефективних заходів за міською програмою.

Вартість робіт на кожну квартиру склала 254 грн/м2 або 15 240 грн для квартири площею 60 кв/м2.

Тривалість проекту – 14 місяців (03.2020-05.2021)

Заощадження

Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 379,9 тис. кВт∙год/рік або 479,6 тис. грн/рік. 

Таким чином споживання енергії скоротиться на 22,9%.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 – 97,7 тонн/рік

Якщо ви теж хочете заощаджувати на сплаті комунальних послуг, приєднуйтесь до програми “Енергодім”: /energodim/

Регіональні радники нададуть безкоштовні консультації з будь-яких питань щодо Програми, їх контакти за посиланням: https://bit.ly/37wJodf

Програма «Енергодім» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.