Історії успіху

У Миколаєві ОСББ завершило енергомодернізацію в будинку за спрощеним пакетом “А” та отримало 40% компенсації витрат від Фонду

 Миколаївське ОСББ “Крилова 50” першим в Україні повноцінно скористалися можливостями оновленої програми “Енергодім”, отримавши 40% відшкодування на встановлення двох індивідуальних теплових пунктів – ІТП. 

 

ОСББ “Крилова 50”  – це два 10-ти поверхові будинки, які зведено у 1992 році, що складаються з 2 під’їздів та 80 квартир у кожному. Основна проблема  будинків – застаріла, розбалансована система опалення. Через це частина квартир недоотримувала тепло.

Протягом вторгнення росії в Україну, співвласники багатоповерхівки ще більше зґуртувалися навколо поліпшення умов проживання. І щойно Фонд енергоефективності поновив прийом заявок на участь в програмі “Енергодім”, ОСББ не гаяло часу та у листопаді 2023 року скористалося новими можливостями. Відтак у будинках за 4 місяці встановили 2 ІТП. Загальні витрати на роботи склали 1,375 млн грн, з яких Фонд відшкодував 567,7 тис грн. Додаткову компенсацію ОСББ отримало з місцевого бюджету завдяки міській Програмі енергозбереження «Теплий Миколаїв» у розмірі 30%. Загалом ОСББ зекономило 70% на реалізації проєкту.

“Завдяки допомозі від Фонду та Миколаївської міської ради ми змогли модернізувати головне в будинку – індивідуальний тепловий пункт. Співвласники відчули на собі всі переваги участі у Програмі і вже вирішили ще раз подати заявку на встановлення  балансувальних клапанів, для балансування системи опалення будинку, – розповідає про плани Сергій Сісін, голова ОСББ “Крилова 50”.

Очікувана економія: 

  • Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть  1471,9 тис кВт∙год/рік.
  • Таким чином споживання енергії скоротиться на 31,3%
  • Заявлене річне скорочення викидів СО2 понад 650 тонн/рік

Нагадаємо, що минулого року Фонд енергоефективності відновив дію програми “Енергодім”, спростивши пакет заходів з енергомодернізації “А”