Координаційна рада донорів обговорила питання спрощення грантової моделі програми “Енергодім”

25 лютого в Мінрегіоні  відбулося п’яте засідання Координаційної ради донорів щодо обговорення змін грантової моделі програми “Енергодім”.

У засіданні взяли участь представники Міністерства розвитку громад і територій України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, ДУ “Фонд енергоефективності”, Представництва Європейського союзу в Україні, Світового Банку, Міжнародної фінансової корпорації (IFC – Група Світового банку), BMU (Міністерство навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини), ПРООН – Україна, GIZ  – Україна.

Учасники засідання наголосили, що для покращення співпраці ОСББ з Фондом, варто продовжувати спрощувати процедури Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”.

Наприкінці 2019 року при Кабінеті Міністрів України була створена Робоча група з питань удосконалення діяльності державної установи «Фонд енергоефективності» на чолі з Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком. Учасники групи узгоджують питання оптимізації механізмів роботи Фонду енергоефективності. В разі схвалення будь-яких нововведень в роботу Фонду енергоефективності чи програми “Енергодім”, усім зацікавленим сторонам буде надана необхідна інформація та детальні роз’яснення стосовно них. 

Під час засідання Координаційної ради розглядалися три основні пропозиції до грантової політики Фонду, які покликані у подальшому спростити фінансове навантаження на ОСББ, а також надати додаткову консультаційну допомогу тим ОСББ, які її потребують. 

На даний час Програма “Енергодім” діє в редакції, яку затвердила Наглядова рада Фонду енергоефективності 6 лютого 2020 року. 

Фонд енергоефективності наголошує, що жодні додаткові зміни після 18 лютого 2020 року до будь-якої частини програми “Енергодім” станом на 27 лютого не були внесені.

Нагадаємо, що саме 18 лютого 2020 року в дію вступила програма “Енергодім” в новій редакції, що передбачає значне спрощення процесу подання заявок та їхнього розгляду Фондом. 

Зокрема, передбачено зменшення кількості документів, що подаються разом із заявкою, а також спрощено умови заповнення деяких із них. Відповідно до вимог, копію протоколу загальних зборів ОСББ з усіма додатками тепер подавати не потрібно. До Заявки на участь буде достатньо прикріпити лише Витяг протоколу загальних зборів.  

Також  за новими правилами об’єднання співвласників має право подати до Фонду Заявку на Верифікацію завершеного проекту перед сплатою всіх коштів підряднику на підставі підписаних Актів виконаних робіт. Таким чином зменшується фінансове навантаження на ОСББ.

Крім того, усувається вимога про дотримання 6 місячного строку для подання заявки на повторну участь, протягом якого Енергетичний сертифікат приймається Фондом (єдина умова — Сертифікат має відображати існуючий стан будівлі). Такі умови допоможуть зменшити витрати ОСББ для повторної участі в програмі. Також нова редакція передбачає нововведення для переліку додатків програми “Енергодім”.

Текст Програми та супровідних документів в редакцій від 6.02.2020 

Детальна порівняльна таблиця змін в програмі “Енергодім”