Група досвідчених енергоаудиторів пройшла курс підготовки до роботи за умовами Фонду енергоефективності

5 грудня в Києві завершився тренінговий курс для професіоналів з енергоаудиту для роботи з Фондом енергоефективності. Навчання було організоване проєктом «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ S2I в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). 

Протягом чотирьох днів 16 фахівців з 13 областей України вивчали особливості проведення енергоаудиту для подачі заявки в Фонд енергоефективності. Під час лекцій розглядались такі важливі теми, як оцінка запланованих інвестицій, енергетична сертифікація, аналіз заявок, що готуються для подачі до Фонду, типові помилки при роботі з Фондом, особливості роботи з ОСББ, підготовка технічного завдання проекту, поводження з небезпечними матеріалами та інші.

Наразі учасники проводять енергоаудит більше ніж для 30 ОСББ. 

Активну участь у проведенні курсу брали фахівці Фонду енергоефективності, які відповіли на всі питання учасників курсу. Зокрема, Єгор Фаренюк, технічний директор Фонду енергоефективності розповів про основні вимоги Фонду до енергоаудиту, та зауважив, що кожен енергоаудитор може завантажити приклади технічних документів з сайту Фонду енергоефективності.

Набуті під час проходження курсу знання та досвід учасники можуть застосувати під час проведення енергоаудиту та супроводження ОСББ для подачі заявок на фінансування в Фонд енергоефективності.

Програму курсу було ретельно розроблено з урахуванням досвіду, набутого під час проекту «Перші ластівки», зауважень кращих європейських та вітчизняних експертів. Матеріал викладали досвідчені спеціалісти, представники Фонду енергоефективності, регіональні консультанти Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Організація курсів для аудиторів відбулась в рамках проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I)» за підтримки Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU) та Міністерства розвитку громад та територій України.

Нагадаємо, що раніше остання група викладачів ВНЗ склала іспити на курсах підготовки тренерів з енергетичного аудиту


1

2

3