Понад 200 енергомодернізованих будинків та онлайн-заявки – ключові досягнення Фонду енергоефективності у 2021 році

Рік, що минає, для Фонду енергоефективності був не простим, але  продуктивним, багатим на різноманітні зміни, як в організації роботи самого Фонду, так і в процесах реалізації програми “Енергодім”. 

У 2021 році закладено фундамент стабільного розвитку програми “Енергодім” на всій території України. Цей рік ознаменувався стрімким ростом кількості заявок на участь у програмі та збільшенням кількості енергомодернізованих будинків. Як результат – тисячі сімей вже зараз живуть у комфортних умовах і суттєво заощаджують на сплаті за комунальні послуги. 

Фонд в 2021 році отримав понад 550 заявок на участь, а тисячі сімей нарешті отримали довгоочікуваний результат – економію енергоресурсів, комфортні умови проживання, оновлені та енергоефективні  будинки. Це лише перші, але важливі кроки до нашої спільної мети – досягненні енергонезалежності нашої країни. Ми дякуємо всім партнерам Фонду за плідну співпрацю, сподіваємось на її подальший розвиток у прийдешньому році та очікуємо на декілька сотень завершених проектів”, – зазначив Єгор Фаренюк, виконуючий обов’язки директора Фонду енергоефективності, підводячи підсумки 2021 року. 

Серед основних досягнень Фонду у 2021 році можна виділити такі: 

551 заявка від ОСББ на участь у програмі “Енергодім”, що майже вдвічі більше, ніж було рік тому. Таким чином, станом на кінець 2021 року загальна кількість заявок складає 867. Понад 79,1 тисяч сімей стали учасниками програми, яким Фонд енергоефективності надасть 4,4 млрд грн грантів.

Понад 200 повністю або частково модернізованих будинків-учасників програми “Енергодім”: 90 будинків ОСББ вже подали  заявки на відшкодування завершених заходів з енергомодернізації та ще понад 110 ОСББ готують документи на відшкодування. 710 проектів знаходяться в роботі (заявки ОСББ, які схвалені на участь у програмі та вже розробляють проектну документацію для реалізації проекту з модернізації або безпосередньо перейшли до виконання ремонтно-будівельних робіт).

Конкурс кращих проектів з енергоефективності: Фонд енергоефективності провів конкурс кращих проектів з енергоефективності-2020, на якому обрав шість переможців у номінаціях: “Енерго-дім”, Енерго-громада”, “Енергоаудитор” та “Енерго-медіа”.

– Проекти повторного використання для проектувальників, які допоможуть інженерам під час розроблення проектної документації при термомодернізації 5-поверхових та 9-поверхових будинках за програмою “Енергодім”. 

Демонстраційні поїздки до модернізованих будинків: протягом 2021 року відбулось 9 поїздок до енергомодернізованих за програмою “Енергодім” будинків, учасниками яких стали понад 190 представників ОСББ з 7 регіонів України.

Співпраця з громадами: близько 250 громад України є партнерами Фонду. Крім того, Фонд уже допоміг у розробці нових або адаптації існуючих програм співфінансування енергоефективних заходів 125 містам та громадам. Загальний обсяг фінансування цих програм перевищує 213 млн грн. Тобто, ОСББ можуть скористатися одразу декількома фінансовими джерелами для реалізації проекту термореновації свого будинку.

Запуск IT- платформи: у 2021 році у ОСББ з’явилася можливість подати заявку на участь у програмі “Енергодім” онлайн, через персональний електронний кабінет – https://portal.energodim.org/

Співпраця з банками: цьогоріч Фонд уклав угоди про співробітництво у межах програми “Енергодім” з ПриватБанком та Ощадбанком. Таким чином, у Фонду чотири банки-партнери: Укргазбанк, Кредобанк, ПриватБанк та Ощадбанк. Тобто, в кожному другому відділенні банку країни, вже є доступ до програми “Енергодім”.

– Збільшення статутного капіталу Фонду: у держбюджеті України у 2022 році передбачено 2,6 млрд грн для Фонду енергоефективності. Таким чином, загальний статутний капітал Фонду у 2022 році складе 5,4 млрд грн. Кошти будуть направлені на термомодернізацію багатоквартирних житлових будинків.