На засіданні парламентського комітету підтримали спрощення для енергомодернізації будинків

Ухвалення законопроекту щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель в Україні дозволить істотно спростити процес енергомодернізації будинків за програмою “Енергодім”. 

Відповідний законопроект №6485 сьогодні підтримали члени Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. 

Про це повідомив Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності після сьогоднішнього голосування на засіданні профільного парламентського комітету.

Програма “Енергодім” набирає обертів, однак, через певні бар’єри на шляху впровадження енергоефективних заходів, зокрема, через недосконале профільне законодавство, досі працює не на повну потужність. Ухвалення цього законопроекту дозволить спростити процес термореновації будинків та пожвавити ринок. Запропоновані спрощення найближчим часом будуть відображені в оновлених умовах програми “Енергодім”, – повідомив Єгор Фаренюк.

У свою чергу, Василь Лозинський, Перший заступник Міністра розвитку громад і територій України зазначив, що цьогоріч Мінрегіон планує масштабувати тренд на енергоефективність у громадах та істотно наростити темпи термомодернізації. 

Для цього маємо всі необхідні інструменти. Наразі актуальним залишається спрощення самих процедур. Скажімо, відшкодування коштів Фондом енергоефективності не після завершення проекту, а поетапно. Люди повинні мати зручні умови, аби легше модернізувати власний будинок.  Зміни до законів, що ми пропонуємо, мають це забезпечити, наголосив Василь Лозинський. 

1

Зазначимо, що вищезазначений законопроект передбачає створення нових та вдосконалення наявних механізмів забезпечення енергетичної ефективності будівель.

Так, серед ключових нововведень передбачаються, зокрема, такі:

– впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору;

– запровадження комплексного підходу щодо формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;

– запровадження можливості здійснення виплат грантів Фонду енергоефективності етапами, для полегшення фінансового навантаження на співвласників багатоквартирних будинків;

– можливість включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки (до 10% вартості проекту) супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проекту термомодернізації та інше.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила чергові зміни до програми “Енергодім”.