Відбулося перше засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності

16 вересня відбулося перше засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності.

Зустріч відбулася в онлайн форматі. До розмови підключилися 27 учасників Консультативної ради.

Учасники знайомилися та представляли себе, а також презентували свій досвід в сфері енергоефективності.

«Сьогодні наша зустріч не тільки для знайомства, але й для визначення курсу спільної діяльності. Хочемо, щоб  робота Консультативної ради справді продукувала ефективні рішення для розвитку енергоефективності в Україні, і щоб ми спільними зусиллями долали бар’єри, які не дозволяють динамічно та якісно впливати на оновлення житлового Фонду країни» коментує Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

Консультативна рада це консультативно-дорадчий орган Фонду, створений для підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель в багатоквартирному житловому сектор

Учасники зустрічі обговорили можливі основні напрямки роботи та  заходи,  що відповідатимуть меті створення ради і є необхідними для її ефективного функціонування.

«Зараз команда Фонду активно оновлює умови Програми «Енергодім» та долучається до законотворчих процесів у сфері енергоефективності. Зокрема, зараз активно рухаємо зміни, що стосуються передачі документів від ОСББ напряму до Фонду, а також розробляємо концепцію ІТ-Платформи для електронного заповнення та подачі Заявок до Програми. Тобто, вже зараз кожен з учасників ради мають можливість долучитися до плідної співпраці. Водночас, на разі критично важливим є долучення зовнішніх експертів до напрацювання нових рішень для усунення існуючих бар’єрів, які заважають енергомодернізації житлового Фонду» доповнює очільниця Фонду.

Наступне засідання дорадчого органу заплановане на 21 жовтня. До цього часу учасники Консультативної ради спільно сформують перелік основних бар’єрів, які заважають якісній та ефективній реалізації проектів з термомодернізації багатоповерхівок та опмшуть рішення-пропозиції щодо їх усунення.

В подальшому члени Консультативної ради працюватимуть в тематичних групах/комітетах за різними напрямами. Результатом їхньої роботи будуть рекомендації, які підлягають обов’язковому розгляду  Дирекції Фонду .

«Добре, що є ядро фахових людей, які готові взяти на себе відповідальність змінювати систему енергоефективності в країні та спільними зусиллями напрацьовувати рішення для вдосконалення законодавчого, нормативного поля, процедур та усунення інших бар’єрів на шляху комплексної термомодернізації будинків» наголошує Юлія Головатюк-Унгуряну.

 

Нагадуємо, що на сайті Фонду міститься інформація про повноваження та особливості роботи новоствореної Консультативної ради