Суми стали черговим партнером Фонду енергоефективності

 

Суми підтримують реалізацію масштабних проектів з комплексної модернізації житла жителів регіону в межах партнерства з Фондом енергоефективності. Про це під час підписання Меморандуму про співпрацю в сфері енергоефективності, заявив Олександр Лисенко, міський голова Сум.

19 листопада було підписано спільний документ між Фондом енергоефективності та Сумською міською радою: сторони взяли на себе зобов’язання впроваджувати в регіоні заходи з стимулювання енергозбереження та підтримки заходів, спрямованих на підвищення рівня енергетичної ефективності будівель. Підписання Меморандуму відбулося в межах презентації Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» в конгресцентрі Сумського державного університету. 

Вячеслав Коваль, фінансовий директор Фонду енергоефективності: “Програма Фонду енергоефективності дозволить сумчанам не лише економити на комунальних послугах та підвищити рівень енергоефективності житла, а й сприятиме зниженню рівня викиду парникових газів СО2 та впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів. Ми вітаємо рішення міської ради запровадити нову місцеву програму фінансової підтримки ОСББ».

Вже цього року планується затвердження міської програми, за якою, коштами міського бюджету відшкодовуватимуть відсотки за кредитами, залученими ОСББ на впровадження енергозберігаючих заходів у рамках Програми «Енергодім».

Олександр Лисенко, міський голова Сум назвав появу цього Меморандуму важливим кроком на шляху енергоефективності та енергоощадливості, де обласний центр має амбітні плани. “Ми рухаємося до однієї мети – стимулювання інструментів енергозбереження та раціонального споживання енергії, тому фінансування заходів, націлених на реалізацію таких проектів, для нас в пріоритеті. При цьому прагнемо якнайширше впроваджувати відповідні заходи не лише в бюджетній сфері, а й у житловому секторі, бо йдеться про заощадження енергоресурсів і коштів співвласників будинків, комфортні умови в оселях сумчан, якщо це утеплення, то також про зовнішній вигляд будівель та продовження терміну їх експлуатації. Завдяки Фонду енергоефективності нам вдасться охопити відповідними заходами більше багатоповерхівок”, – зауважив міський голова.

Презентацію програми “Енергодім” для регіональних ОСББ провели Вячеслав Коваль, фінансовий директор Фонду енергоефективності та Олег Покідько,  начальник відділу розробки заходів енергоефективності. Вони ознайомили присутніх з етапами реалізації енергоефективних заходів, фінансовими аспектами програми, вимогами Фонду до енергетичного аудиту та проектної документації, розповіли про основні вимоги до матеріалів та інше.  

Олег Покідько: “Реалізація програми “Енергодім” дозволить ОСББ поліпшити зовнішній стан будинків, подовжити строк їхньої експлуатації, ще й значно економити на платіжках”.

Нагадаємо, що раніше Фонд енергоефективності підписав меморандум з виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради

1

 

3