Триріччя діяльності Фонду: основні досягнення та виклики

Сьогодні, 24 липня 2021 року Фонд енергоефективності святкує триріччя з початку своєї діяльності – рівно три року тому відбулася державна реєстрація установи як юридичної особи.

Щиро дякуємо уряду, міжнародним партнерам, органам місцевої влади та громадянам за всебічну підтримку у реалізації енергоефективних заходів в українських багатоповерхівках! 

За ці роки Фонд продемонстрував якісні результати своєї роботи. Серед досягнень, зокрема:

– Отримання понад 700 заявок від ОСББ на участь у програмі  “Енергодім”.  Загальна вартість проектів перевищує 5,7 млрд грн. Це означає, що понад 63,5 тисяч сімей стали учасниками Програми, яким Фонд енергоефективності компенсує понад 3,6 млрд грн у вигляді гранту. Очікувана економія енергії після впровадження проектів складе понад 308,5 млн кВт*год/рік або понад 411 млн грн/рік, а скорочення викидів СО2 – більше 81 тис. тонн/рік.

Активна фаза реалізації близько 450 енергоощадних проектів за програмою “Енергодім” по всій Україні. З них 105 ОСББ почали розробку проектно-кошторисної документації майбутньої енергомодернізації свого будинку, 51 ОСББ частково або повністю виконали ремонтно-будівельні роботи у своїх оселях, а 25 ОСББ отримали повну суму компенсації та завершили проекти.

– Підписання 228 меморандумів про співпрацю з органами місцевого самоврядування. Фонд уже допоміг у розробці нових або адаптації існуючих програм співфінансування енергоефективних заходів 116 громадам. Зокрема, обсяг фінансування затверджених програм складає понад 100 млн грн. Це означає, що понад 9 тисяч ОСББ можуть користуватися місцевою підтримкою у впровадженні енергоощадних заходів у своїх оселях.

– Співпраця з банками: Фонд уклав угоди про співробітництво у межах програми “Енергодім” з чотирма банками – Укргазбанком, Кредобанком, ПриватБанком та Ощадбанком.

Удосконалення програми “Енергодім”. Фахівці Фонду постійно працюють над спрощенням умов участі у програмі, зменшенням фінансового навантаження на ОСББ та прискоренням реалізації енергоефективних заходів. Всього Наглядова рада Фонду затвердила 8 редакцій документу. 

Розробка Альбому технічних рішень – для полегшення роботи ОСББ та підвищення якості проектів, що розробляються проектантами. 

– Проведення 134 вебінарів на низку корисних та цікавих тем для ОСББ, енергоаудиторів та проектувальників, де зібрали понад 11,7 тисяч осіб. Крім того, проведення безлічі онлайн-консультацій для більш широкого кола слухачів. 

– Фонд познайомив аудиторію з реальними героями, які вже стали учасниками Програми та модернізували свої будинки. Загалом, понад 50 спікерів висвітлили свої історії термореновації будинків у різних куточках України. Загальне охоплення кампанії – понад 611 тис. осіб.

Запуск Школи проектних менеджерів, яка згодом була трансформована в Школу навчання для ОСББ. Слухачами курсу Школи проектних менеджерів стали понад 400 осіб, Школи для ОСББ – близько 200 осіб. 

– Проведення успішної рекламної кампанії з популяризації продукту “Програма “Енергодім”.

Проведення двох Всеукраїнських Форумів Фонду енергоефективності, що об’єднали міжнародних експертів, представників державної влади, профільних асоціацій, громадських організацій, голів ОСББ-учасників програми “Енергодім”.

– Започаткування Конкурсу енергоефективних проектів на щорічній основі, у якому визначаються кращі енергоефективні проекти, реалізовані ОСББ у межах Програми “Енергодім”, кращі громада, енергоаудитор та профільне медіа. 

– Створення Консультативної ради Фонду, яка допомагає підтримувати ініціативи щодо енергоефективності та впроваджувати інструменти стимулювання заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель у багатоповерхівках.

– Приєднання до Глобального договору ООН, що дає можливість впроваджувати рекомендації кращих практик щодо сталого розвитку організацій та забезпечити регулярне публічне звітування щодо реалізації Десяти Принципів Глобального Договору ООН, а також Цілей сталого розвитку-2030.

– Діджиталізація процесу подання заявок до програми “Енергодім”: через персональний електронний кабінет заявника та інші.

Попереду: подальша діджиталізація процесів, вдосконалення умов програми “Енергодім” та якості надання послуг ОСББ, робота над змінами до профільного законодавства, поглиблення співпраці з громадами та стимулювання створення місцевих програм підтримки енергоефективності, презентація проектів повторного використання, що спростять процес проектування та створення маркетплейсу для учасників ринку.