Механізм підтримки ОСББ: приклад револьверного фонду

28 листопада 2019 року у Хмельницькому відбувся міжрегіональний Форум “Фінансування енергоефективних заходів для ОСББ за принципом “револьверного фонду”. Організаторами Міжрегіонального Форуму стали проект ЄС/ПРООН “Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень” (HOUSES), Агенція регіонального розвитку Хмельницької області та ГО “Хмельницька обласна асоціація ОСББ”.

Форум зібрав представників Фонду енергоефективності, міської влади, експертів із понад 17 областей України, представників органів місцевого самоврядування, ОСББ та громадських організацій. 

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності підкреслила, що Фонд зацікавлений в створенні різноманітних форм фінансової підтримки, щоб якомога більше ОСББ змогли провести енергоефективні заходи в своїх будинках. За її словами наразі Фонд вивчає “револьверні фонди” як інструмент допомоги ОСББ у впровадженні енергоефективних заходів за програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім»

1

На Форумі були висвітлені такі теми, як: юридичні передумови роботи «револьверного фонду», порівняльний аналіз варіантів його діяльності, практичний досвід діяльності «револьверних фондів» на базі комунального підприємства, громадської організації та Асоціації ОСББ. 

Під час Форуму було підписано Меморандум про співпрацю між громадською організацією «Агентство економічного розвитку» та громадською організацією «Хмельницька обласна асоціація голів правління об’єднань співвласників багатоквартирних будинків»  про налагодження тісної співпраці та консолідації зусиль, які спрямовані на створення Револьверного фонду у межах Хмельницької області. Меморандум створить сприятливі умови для підтримання ініціатив щодо впровадження заходів з енергоефективності, мотивації співвласників багатоквартирних будинків до створення ОСББ, підтримки заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будинків в житловому секторі. 

Довідка:  Під «револьверним фондом» розуміють грошовий фонд, із якого надаються позики на певні цілі (наприклад, на впровадження енергоефективних заходів), і в міру погашення старих позик видаються нові. Також револьверним фондом можуть називати юридичну особу, яка такий грошовий фонд адмініструє.

2

3

4

6