Співпраця громади й ОСББ: програму підтримки модернізації багатоповерхівок обговорили в Миколаївській області

Фонд енергоефективності у лютому розпочав серію презентацій успішних регіональних програм підтримки ОСББ.

Пілотним регіоном стала Одещина, після якої до енергоефективної ініціативи приєдналася Сумщина. 

18 лютого відбувся онлайн-захід для ОСББ, під час якого представники з міста Миколаїв поділилися досвідом впровадження ефективної програми співфінансування заходів з енергоефективності.

Учасниками заходу стали представники Фонду енергоефективності, IFC, Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївської міської ради та місцеві ОСББ.

Під час заходу ОСББ почули про переваги та можливості програми “Енергодім”, як громади Миколаївщини підтримують енергоефективні ініціативи, як долучитися до таких програм та отримати фінансування одразу з декількох джерел.

Про програму “Енергодім” та співпрацю з містами розповів Юрій Збираник, начальник відділу по роботі з регіонами Фонду енергоефективності. Наразі в Україні діють близько 130 місцевих програм співфінансування заходів за програмою “Енергодім” із загальним фінансуванням понад 160 млн грн.

Миколаївська область та місто Миколаїв є прикладом для багатьох інших регіонів, адже є одним із лідерів впровадження ефективних енергоефективних змін у житловому секторі”, – підкреслив Юрій Збираник.

Станом на 11 лютого поточного року до Фонду надійшло 65 заявок на участь у програмі “Енергодім” від ОСББ з Миколаївської області, з них 58 – з міста Миколаїв, 5 – з міста Южноукраїнськ.

У свою чергу, присутній на заході Сергій Синенко, заступник директора департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради нагадав, що у вересні 2019 року між міськрадою та Фондом було підписано меморандум про співпрацю у межах програми “Енергодім”. 

За його словами, наразі у Миколаєві прийнято програму, за якою ОСББ відшкодовується частина суми кредиту та частина відсоткової ставки (розмір відшкодування відсотків не може бути більшим ніж відсоткова ставка, передбачена кредитною угодою, та не більшим ніж 25%, а також відшкодування частини тіла кредиту не більш як 30% від розміру кредиту.). Термін дії програми: 2017-2022 роки, бюджет на поточний рік складає 3 млн грн. 

Наразі у Миколаєві розробляється комплексна програма з енергоефективності житлової, комунальної та бюджетної сфери міста на 2022-2024 роки, де буде окремий розділ щодо співфінансування енергоефективних проектів ОСББ”, – додав Сергій Синенко.

У місті Миколаїв налічується 168 ОСББ. 

Карта міст, що вже співпрацюють з Фондом за посиланням: https://bit.ly/343coqJ

Фахівці Фонду планують у березні провести аналогічну зустріч із Тернопільською міською радою.

Як повідомлялося, програму підтримки енергоефективних заходів обговорили в Одеській області.