4 міста Житомирщини розпочали співпрацю з Фондом енергоефективності

4 міста Житомирщини водночас підтримали реалізацію масштабних проектів з комплексної модернізації житла українців в межах партнерства з Фондом енергоефективності. Відповідні Меморандуми про співпрацю 11 лютого 2020 року підписали Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка ДУ «Фонд енергоефективності» та міські голови Житомира, Коростеня, Малина та Новограда-Волинського.

Підписання Меморандумів відбулось в сесійній залі Житомирської міської ради під час презентації  Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» для представників ОСББ. Фонд представили  Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності та Олег Покідько, начальник відділу розвитку та навчання.  

Участь в заході взяли представники Житомирської, Коростенської, Малинської та Новоград-Волинської міської ради, Міжнародної фінансової корпорації (IFC),Програми розвитку ООН та регіональних ОСББ. 

Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності: «Ключове завдання Фонду допомогти жителям багатоквартирних будинків покращувати свої умови життя, економити на енергоресурсах і менше платити за комунальні послуги. Завдяки програмі “Енергодім” у ОСББ зі всієї України з’являється можливість модернізувати свій будинок за підтримки держави та зменшити платіжки, за найдорожчу послугу теплопостачання, в два і більше разів».

1

Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова: «Комплексна модернізація житлового сектору є необхідною передумовою створення комфортних умов для мешканців Житомира.  Йдеться не лише про проведення заходів з енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках, а й про ремонт житлового фонду, осучаснення систем централізованого опалення, котелень тощо. Державні програми такі як «Енергодім» сприятимуть ОСББ у реалізації комплексних заходів з енергоефективності у житлових будинках».

Юлія Головатюк-Унгуряну, розповіла про зміни в програмі «Енергодім», зокрема, про спрощення процедур, які передбачають значне прискорення процесу подання заявок та їхнього розгляду Фондом. Вона зауважила, що в новій редакції Програми передбачено зменшення кількості документів, що подаються разом із заявкою, а також спростовано умови заповнення деяких із них. Також за новими правилами не потрібно подавати копію протоколу загальних зборів з усіма додатками під час подання Заявки на участь, достатньо буде Витягу з протоколу.

З технічними аспектами програми «Енергодім» та змінами до до них ознайомив Олег Покідько, начальник відділу розвитку та навчання. Він розповів, що з 18 лютого ОСББ має право подати до Фонду Заявку на Верифікацію завершеного проекту перед сплатою всіх коштів підряднику на підставі підписаних Актів виконаних робіт. Таким чином, зменшується фінансове навантаження на ОСББ. А ще — усувається вимога про дотримання 6 місячного строку для подання заявки на повторну участь, протягом якого Енергетичний сертифікат приймається Фондом (єдина умова — Сертифікат має відображати існуючий стан будівлі). Це зменшить витрати ОСББ у разі повторної участі в програмі.

Нагадаємо, що з 6 лютого затверджена нова редакція програми “Енергодім”

2

3

5

6