Фонд енергоефективності, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та Фонд декарбонізації України підписали меморандум про співпрацю. Цей документ відкриває нові можливості для ОСББ та житлово-будівельних кооперативів, які прагнуть впроваджувати енергоефективні рішення у своїх будинках.
У межах співпраці сторони презентували новий фінансовий механізм — можливість отримання сучасного енергоефективного обладнання, такого як теплові насоси та сонячні електростанції, у фінансовий лізинг із подальшим залученням грантової підтримки для часткового покриття витрат.
«Це не просто ще один інструмент підтримки. Це — вклад у майбутнє, у чисту енергію та енергетичну незалежність наших ОСББ і країни в цілому. Ми створили чіткий і зрозумілий алгоритм взаємодії, який дозволить ОСББ легко долучатися до програми, отримувати обладнання й гранти, — зазначив Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Ми віримо, що разом зможемо створити успішні проєкти, які стануть прикладом для інших».
Новий механізм дозволить ОСББ та ЖБК зменшити фінансове навантаження, пришвидшити впровадження сучасних технологій і підвищити енергонезалежність житлових будинків. Це стане логічним продовженням програми «ГрінДІМ», яка за рік свого існування вже довела свою ефективність у підтримці енергомодернізації житлового фонду.
Голова Держенергоефективності в межах події підкреслила важливість цієї ініціативи: “Це модель, яка практично фінансує сама себе. Без довгих накопичень. З мінімальними стартовими інвестиціями. Зрозуміла процедура отримання. Ми розробляли фінансовий інструмент так щоб максимально знищити юридичні, фінансові й організаційні бар’єри, які часто стримують бажання людей діяти” – зазначила Ганна Замазєєва.
Завдяки об’єднанню експертних знань, фінансових можливостей і державної підтримки, новий механізм стане ще одним важливим кроком до підвищення енергетичної стійкості України.