27 червня, 2019 року, в рамках проекту GIZ з підтримки Фонду енергоефективності, пройшла підготовку перша група вищих навчальних закладів, у яких створено комісії з атестації енергоаудиторів. Представники 5 вищих навчальних закладів (КПІ, НАУ, КНУТД, КНУБА, Інститут Газу НАНУ) пройшли дев’ятиденний курс підготовки з навчання енергоаудиторів. Курс підготовки розроблено на основі кращих європейських практик з залученням європейських та вітчизняних фахівців.
Метою курсу є підготовка висококваліфікованих тренерів-викладачів ВНЗ, які потім зможуть навчати енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності.
Після проходження курсу, викладачі-енергоаудитори, які успішно закінчили тренінг GIZ, започатковують та проводять аналогічні тренінги вже на базі ВНЗ. Тренінги також будуть впроваджуватись за підтримки GIZ.
Загалом, у програму підготовки викладачів на базі університетів, входить 34 ВНЗ, де створені комісії з атестації енергоаудиторів.
Тренінг був організований та проведений у рамках проекту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH від імені Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU).
Проект з підготовки енергоаудиторів на базі ВНЗ впроваджується за підтримки Уряду Німеччини та GIZ. Програма співпраці передбачає розробку спеціалістами GIZ програми тренінгів для підготовки енергоаудиторів, проведення тренінгів для викладачів-енергоаудиторів і представників університетів (до 3 викладачів-енергоаудиторів з ВНЗ, у яких створено комісії з атестації енергоаудиторів).
***
Раніше 34 ВНЗ України приєдналися до Програми підготовки енергоаудиторів