Ключові досягнення Фонду енергоефективності у 2020 році

2020 рік став роком випробувань на витривалість та пошуку нових рішень не лише в Україні, а й в усьому світі. Однак, пандемія та складна економічна ситуація не стали на заваді реалізації Фондом енергоефективності планів з енергомодернізації будинків за програмою “Енергодім”. 

У 2020 році Фонд продемонстрував якісні результати своєї діяльності. Серед досягнень зокрема:

– Отримання 313 заявок від ОСББ на участь у програмі  “Енергодім”, а загальна вартість проектів у роботі складає понад 2 млрд грн. Це означає, що понад 27 тисяч сімей стали учасниками програми, яким Фонд енергоефективності компенсує близько 1,5 млрд грн у вигляді гранту.

– Підписання 151 Меморандуму про співпрацю з органами місцевого самоврядування. Фонд уже допоміг у розробці нових або адаптації існуючих програм співфінансування енергоефективних заходів більш ніж 35 містам та громадам. Така синергія дозволяє разом підтримувати та розвивати ініціативи, що стимулюють енергомодернізацію житлового фонду, адже багато з цих органів місцевого самоврядування вже надають фінансову підтримку співвласникам при впровадженні енергоефективних заходів у своїх оселях за програмою “Енергодім”.

Удосконалення програми “Енергодім”. Фахівці Фонду постійно працюють над спрощенням умов участі у програмі, зменшенням фінансового навантаження на ОСББ та прискоренням реалізації енергоефективних заходів. Цьогоріч Наглядова рада Фонду затвердила 7 редакцій документу. 

Проведення близько 100 вебінарів на низки корисних та цікавих тем для ОСББ, енергоаудиторів та проектувальників, де зібрали більше 8500 осіб. Крім того, проведення безлічі онлайн-консультацій для більш широкого кола слухачів. Крім загальних рекомендацій у межах програми “Енергодім” та сфери енергоефективності ми познайомили аудиторію з реальними героями, які вже стали учасниками Програми та модернізували свої будинки.

Запуск Школи проектних менеджерів, які супроводжують проекти в рамках програми “Енергодім”. Гідні знання та нову професію отримали понад 320 слухачів Школи. Вони працюють на ринкових умовах та допомагають ОСББ шукати підрядників для виконання робіт з термомодернізації будинку, попередньо розраховувати вартість робіт та оформлювати необхідні документи для участі у програмі. При цьому, Фонд енергоефективності повертає до 70% витрат ОСББ на послуги проектного менеджера.

 Організація ІІ Всеукраїнського Форуму Фонду енергоефективності, який об’єднав міжнародних експертів, представників державної влади, профільних Асоціацій, громадських організацій, голів ОСББ-учасників програми “Енергодім”, проектних менеджерів. Форум складався з чотирьох тематичних сесій, на які залучили 28 спікерів. Під час заходу між Фондом енергоефективності та громадами було підписано 28 Меморандумів про співпрацю. Загальне охоплення події 118,5 тис. осіб та більше 32, 5 тис. переглядів.

Проведення презентації програми “Енергодім” для ОСББ із залученням представників ОМС, регіональних консультантів Міжнародної фінансової корпорації IFC та ПРООН в 15 областях України. Це дало можливість залучити більшу кількість співвласників для участі у Програмі та відповідно реалізувати більше енергоощадних проектів.

– Розробка Альбому технічних рішень – для полегшення роботи ОСББ та підвищення якості проектів, що розробляються проектантами.

Створення Консультативної ради Фонду, яка допомагає підтримувати ініціативи щодо енергоефективності та впроваджувати інструменти стимулювання  заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель в багатоквартирному житловому секторі.

Приєднання до Глобального договору ООН, що дає можливість впроваджувати рекомендації кращих практик корпоративного управління щодо сталого розвитку організацій та забезпечити регулярне публічне звітування щодо реалізації Десяти Принципів Глобального Договору ООН, а також Цілей сталого розвитку-2030. 

Початок створення Зеленого офісу як екологічно відповідальної установи, яка максимально ефективно використовує необхідні для своєї роботи природні ресурси, постійно дбаючи про зменшення власного негативного впливу на довкілля.

Розсилка близько 30 тисяч листів з новинами та анонсами тематичних вебінарів на активну спільноту ОСББ, енергоаудиторів та проектувальників.

 

Це лише невеликий перелік із обсягу роботи, що  виконаний Фондом у 2020 році. За словами директорки Фонду Юлії Головатюк-Унгуряну, наступний рік пройде під егідою діджиталізації, клієнтоорієнтованості та подальшого вдосконалення програми “Енергодім”.