За прогнозами енергоаудитора, мешканці 50-річної п’ятиповерхівки з Полтави, у якій було модернізовано систему опалення за програмою “Енергодім”, заощадять близько півмільйона гривень вже цього року.
Завдяки заходам з енергоефективності, проведеним в будинку, споживання енергії може скоротиться на 28,8%.
“У 2017 році співвласники взяли кредит, виконали роботи з модернізації теплопункту та утеплення даху, проте обладнання теплопункту не працювало належним чином, частина квартир скаржилась, що холодно, а частина, що дуже жарко. Тому вирішили подати заявку на участь у програмі “Енергодім”, завдяки якій ми вирішили ці проблеми: температура у квартирах зрівнялася”, – розповідає Вікторія Кріптова, голова ОСББ “Пушкіна-116”.
Характеристики будинку та впроваджені енергозаходи
ОСББ “Пушкіна 116” – це п’ятиповерхівка, якій вже близько 50 років, має 4 під’їзди та 70 квартир, у яких проживає близько 100 співвласників.
У серпні 2020 року мешканці подали заявку на участь у програмі “Енергодім” та обрали пакет А “Легкий”, за яким модернізували індивідуальний тепловий пункт (ІТП) та встановили автоматичні (балансувальні) клапани.
Основні показники проекту
Загальна вартість проекту – 178,6 тис. грн, з яких 111,67 тис. грн грант за програмою “Енергодім”.
Власний внесок співвласників загалом – 66,9 тис. грн
Вартість робіт на кожну квартиру склала 19,7 грн/м2 або 1182 грн для квартири площею 60 кв/м2.
Тривалість проекту – 11 місяців (08.2020 – 07.2021)
Заощадження
Прогнозована економія, розрахована енергоаудитором, складе 320 тис. кВт∙год/рік або 439,4 тис. грн/рік. Таким чином споживання енергії може скоротитися на 28,8%.
Заявлене річне скорочення викидів СО2 – 83,6 тонн/рік.
За розрахунками енергоаудитора, вже цього опалювального сезону кожна родина в середньому може заощадити по 129,3 грн на кожному квадратному метрі опалювальної площі, або більше 7,5 тис. грн за квартиру площею 60 кв.м.
Якщо у вашому будинку є ОСББ – скористайтеся перевагами програми “Енергодім” – /energodim/
Якщо у вас залишилися питання ви можете проконсультуватися з регіональними радниками IFC: https://bit.ly/37wJodf.
Програма “Енергодім” фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC, GIZ та ПРООН.