Зменшення споживання майже вдвічі — такого результату досягло ОСББ «Стельмаха 11» у Вінниці. Завдяки наполегливій праці та згуртованості протягом кількох років їм вдалося повністю енергомодернізувати будівлю, досягнувши вражаючої економії енергії та коштів.
Історія їхнього успіху розпочалася у 2019 році, коли мешканці, стурбовані зростаючими комунальними платежами, вирішили взяти енергоефективність свого будинку у власні руки. Вони замінили всі труби у підвалах за власні кошти і неабияк замислились щодо комплексної енергомодернізації. У 2020 році розпочалась пандемія і мешканці вирішили почекати з модернізацією. Але їхні сусіди не стали чекати і подали заявку на участь у Програмі “Енергодім” до Фонду енергоефективності. Саме це стало для ОСББ “Стельмаха 11” тим поштовхом, який вони так довго чекали і в червні 2021 року вони стали учасниками Програми, обравши Комплексний пакет заходів.
Першим кроком стало встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП). Це дозволило ОСББ регулювати температуру та облік тепла в будинку, що призвело до значної економії. Далі стіни будівлі були ретельно утеплені, що суттєво зменшило втрати тепла.
Завдяки цим заходам ОСББ «Стельмаха 11» вдалося досягти понад 40% економії енергії. Це означає, що мешканці не лише економлять кошти на опаленні, але й роблять свій внесок у збереження довкілля.
«Ми дуже пишаємося тим, що нам вдалося реалізувати цей проєкт, — говорить Леся Гнатюк, голова ОСББ «Стельмаха 11». — Це стало можливим завдяки активній участі та згуртованості всіх мешканців. Ми сподіваємося, що наш досвід стане взірцем для інших ОСББ в Україні, адже енергомодернізація – це не лише економія коштів, але й комфортне майбутнє кожного».
Основні показники ОСББ «Стельмаха 11»:
Загальна вартість проєкту — 3,6 млн грн, з яких 2,5 млн грн — грант, виплачений Фондом енергоефективності.
Власний внесок співвласників будинку — 1,1 млн грн.
Вартість робіт для однієї квартири (площа — 60 м²) — 26,46 тис. грн (або 441 грн/м²).
Прогнозовані заощадження:
Скорочення споживання енергії, розраховане енергоаудитором — 41,2%.
Річна економія коштів на потреби опалення на весь будинок — 261 тис. грн.
Заявлене річне скорочення викидів СО2 — 220,4 т/рік.
Програма «Енергодім» фінансується за рахунок коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності, що формується за рахунок Державного бюджету України, а також внесків Європейського Союзу та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з IFC та GIZ.
Дізнатися більше про Програму «Енергодім» можна на нашому сайті за посиланням: https://eefund.org.ua/energodim/
Якщо у вас є питання щодо реалізації Програми «Енергодім», за консультацією можна звернутися до Відділу супроводу проєктів Фонду енергоефективності за телефоном +38 (044) 222-95-90 або на електронну пошту support@eefund.org.ua.