Одеське ОСББ “Задіак” стало яскравим прикладом впровадження альтернативних джерел енергії. Завдяки Програмі “ГрінДІМ”, воно нещодавно завершило встановлення сонячної електростанції потужністю 25 кВт для забезпечення загальнобудинкових потреб: роботи ліфтів, освітлення, насосів водо- та теплопостачання, систем відеонагляду та домофонів. Тепер мешканці можуть бути впевнені, що блекаути більше не зможуть зупинити критично важливі системи їхнього будинку.
З появою можливостей підтримки ОСББ через Програму “ГрінДІМ” Фонду енергоефективності мешканці 12-ти поверхового будинку ОСББ “Задіак” активно обговорювали можливості підвищення енергетичної незалежності свого будинку. Рішення встановити сонячну електростанцію було обрано як найбільш оптимальний і екологічний спосіб, що дозволить вирішити нагальні проблеми з нестачею електроенергії в разі можливих блекаутів.
“Завдяки підтримці Фонду енергоефективності, ми змогли реалізувати проєкт, який перевершив усі наші очікування. Тепер ми захищені від блекаутів, і наші мешканці можуть бути впевнені в безперебійному функціонуванні важливих систем будинку. Це справжній крок до енергетичної незалежності та комфорту, і ми щиро вдячні всім, хто допоміг зробити це можливим, —коментує Алла Бондар, голова ОСББ “Задіак”. – Крім того, ми тепер маємо суттєву економію, адже користуємось вдень виключно енергією сонця, а вже ввечері переходимо на централізоване електропостачання”.
Співвласники встановили інвертор загальною потужністю 30 кВт, сонячні панелі, які генерують 25 кВт сонячної енергії та акумулятори, які накопичують понад 30 кВт.
Основні показники проєкту ОСББ «Задіак»:
Загальна вартість заходів, які компенсує Фонд — 1,3 млн грн, з яких 971 тис грн — грант, виплачений Фондом енергоефективності.
Вартість робіт для однієї квартири — близько 3 тис. грн.
Прогнозовані заощадження:
Річна економія коштів на потреби електроенергії всього будинку — 95 тис. грн.
Річна економія енергії на потреби всього будинку — 22 тис. кВт·год/рік
Для того, щоб стати учасником Програми «ГрінДІМ», необхідно подати Заявку та супровідні документи онлайн чи поштою.
Ознайомитись із повним текстом Програми «ГрінДІМ» та додатками до неї можна за посиланням: https://eefund.org.ua/greendim/dokumenty/
Детально про те, з чого розпочати кроки до гранту, перелік необхідних документів та форми заявок на сторінці Програми «ГрінДІМ»: https://eefund.org.ua/greendim/etap-pidgotovka/