Фонд енергоефективності взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ, презентувавши результати діяльності за трьома основними програмами: “Енергодім”, “ГрінДІМ” і “ВідновиДІМ”. У ході презентації Єгор Фаренюк, директор Фонду розповів про вагомі досягнення Фонду протягом останніх років та про виклики, які стоять перед установою.
В першу чергу очільник Фонду назвав позитивні зміни, які відбулись за час воєнного стану, зокрема, запровадження авансування у програмі “Енергодім”, що полегшує для ОСББ реалізацію проєктів, адже наразі вкрай необхідно надавати додаткові фінансові інструменти для завершення проєктів. Крім того, йшлося про зміну співвідношення фінансування, а саме 80% — кошти донорів, 20% — державного бюджету, що допоможе якомога більшій кількості ОСББ модернізувати власні будинки та про запуск нових програм “ВідновиДІМ” і “ГрінДІМ”, які стали рятівними для сотні тисяч українських сімей.
Також Єгор Фаренюк розповів про виклики, які стоять перед Фондом в наступних роках, а саме завершення угод із донорами, зокрема завершення програми EE4U. Водночас головною проблемою залишається брак коштів на нові проєкти, оскільки статутний капітал Фонду суттєво поповнювався в 2019 році, а востаннє на 100 млн грн у 2021 році.
“Всього за час військового стану було виплачено грантів на суму понад 2,4 мільярда гривень. Щоб це все працювало в таких складних умовах, ми зробили авансування ОСББ, зменшили особистий внесок ОСББ вдвічі, а також розширили співпрацю з банками-партнерами,— коментує Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Для масштабування проєктів треба залучити всі верстви населення. Для того, щоб вирішити питання фінансової спроможності, треба запускати одночасно декілька механізмів, це має бути трикутник підтримки: одна сторона трикутника – це гранти Фонду енергоефективності, друга – це пільгові доступні кредити і третя – залучення ОМС.”
Загалом, парламентарі позитивно оцінили результати діяльності Фонду з огляду на досягнуті успіхи та нові можливості, які відкрились для ОСББ завдяки реалізації програм Фонду, а також відзначили необхідність подальшого фінансування для підтримки та розвитку цих ініціатив, оскільки основною проблемою для Фонду є брак коштів на нові проєкти.