11 вересня 2020 року Фонд енергоефективності і два міста Донецької області дистанційно підписали Меморандуми про співпрацю в межах Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».
Фонд енергоефективності та Слов’янська і Мирноградська міські ради домовилися разом підтримувати та розвивати ініціативи, що стимулюють енергомодернізацію багатоповерхівок у регіоні.
Також в день підписання Меморандумів також відбулася онлайн-презентація Програми «Енергодім» для ініціативних ОСББ Донеччини.
Юлія Головатюк-Унгуряну презентувала актуальні можливості Програми «Енергодім» для об’єднань співвласників.
«Фонд продовжує залучати до співпраці все більше міст, які прагнуть змінити якість життя містян та оновити житловий фонд регіону. Ми переконані, що взаємна підтримка від міської влади та Фонду зменшить, зокрема фінансове навантаження на співвласників будинків, які комплексно термомодернізовують свої будинки» — коментує Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.
У Слов’янську та Мирнограді діють місцеві програми підтримки ОСББ, які передбачають відшкодування відсотків за залученими кредитами на впровадження заходів з енергоефективності у багатоповерхових будинках. Зокрема, до кінця 2020 року міська влада Слов’янська планує оновити свою Програму та активно підтримувати співвласників, які будуть енергомодернізовувати будинки за Програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності.
Зараз житловий фонд Слов’янська налічує 620 багатоквартирних будинків, у 96 будинках створено ОСББ, а в Мирнограді — 513 багатоповерхівок та створено більше 160 ОСББ.
«Збереження житлового фонду, його модернізація та заходи з енергозбереження — це одна з найважливіших проблем, що постала перед міською владою. Саме тому вже з 2016 року в місті діє Програма з відшкодування частини кредиту, залученого на заходи з енергозбереження. Та вже сьогодні ми думаємо вдосконалити умови цієї Програми і активніше допомагати ОСББ, які стануть учасниками Програми «Енергодім»» — наголошує Вадим Лях, міський голова міста Слов’янська.
«Енергоефективні проекти потребують значних фінансових затрат. Окрім фінансування енергоефективних проектів з місцевих бюджетів, громада працює над залученням грантових коштів, коштів іноземних донорів. Тільки разом ми зможемо досягти поставлених цілей, збудувати сильну та розвинену громаду, за підтримки держави та іноземних партнерів здобути енергетичну незалежність» — доповнює Олександр Брикалов, міський голова Мирнограда.
В межах цієї зустріч Фонд також підписа Меморандум про співпрацю з платформою сталого розвитку вугільних міст Донецької області.
Зі сторони Платформи свій підпис під меморандумом поставив Олександр Брикалов, міський голова м. Мирнограду. Невдовзі свої копії підпишуть міські голови інших шести шахтарських міст Донецької області, що входять до Платформи сталого розвитку. Детальніше про умови співпраці читайте ТУТ.
Нагадаємо, що минулого тижня Фонд енергоефективності підписав Меморандуми про співпрацю з міською радою Тульчина.