Фонд презентував завершені проекти за програмою “Енергодім” у Львові та Новояворівську

Фонд енергоефективності продовжує знайомити місцеві ОСББ та ЗМІ із завершеними проектами енергомодернізації багатоквартирних будинків за програмою “Енергодім” у різних регіонах України.

ОСББ вже оглянули два об’єкти – модернізовані будинки “Земська 39” у Прилуках та “Конякіна 29” у Луцьку.

23-24 червня ОСББ зі Львова, Стрия, Борислава, Новояворівська та Дрогобича поїхали оглянути інші будинки – “Щурата 8” та “Липи 4”, де вже завершені проекти енергомодернізації житла за пакетом Б “Комплексний”. 

Учасниками заходу стали представники Фонду енергоефективності, Львівської, Стрийської, Бориславської, Новояворівської та Дрогобицької міських рад, ОСББ-учасники програми “Енергодім”, регіональні радники IFC, координатори Проекту ЄС/ПРООН/HOUSES.

Екскурсія для ОСББ розпочалася з огляду будинку “Щурата 8”. У межах Програми у цій багатоповерхівці утеплили трубопроводи теплопостачання та гарячого водопостачання, встановили автоматичні (балансувальні) клапани, замінили віконні блоки та зовнішні двері, утеплили зовнішні стіни будинку, а також встановили тепловий лічильник та індивідуальний тепловий пункт (ІТП).

За словами Романа Оліховського, члена правління ОСББ “Щурата 8”, якщо порівнювати їх оновлений будинок з аналогічними, розташованими поруч багатоповерхівками, то економія у платіжках становить 40-45%. 

1

Зокрема, нарахування за опалення по ОСББ “Щурата 8” в опалювальний період становили 14-15 грн/м2 проти 24-27 грн/м2 у сусідніх немодернізованих будинках.

Наступною локацією стало місто Новояворівськ, у якому ОСББ побачили оновлений будинок “Липи 4”. За програмою “Енергодім” мешканці утеплили фасад будинку, замінили парапети, зовнішні двері, утеплили трубопроводи гарячої води та теплопостачання, а також встановили індивідуальний тепловий пункт та автоматичні балансувальні клапани, що дозволило забезпечити рівномірність подачі тепла для всіх квартир та регулювати його інтенсивність залежно від погодних умов. 

Співвласники дуже задоволені тим, що повністю термомодернізували будинок, реконструювали систему опалення, встановили ІТП. До впровадження цих заходів будинок був дуже енергозатратним, споживав багато тепла, кутові квартири були холодні та цвілі”, – розповіла Галина Джулай, перша заступниця міського голови Новояворівська, яка раніше була управителькою будинку “Липи 4”.

Львівська область є одним із лідерів у сфері енергоефективності. На Львівщині налічується дуже значна кількість ОСББ, тож, потенціал надзвичайно великий. У Фонду достатньо коштів, щоб продовжувати приймати нові заявки та видавати гранти”, – вважає Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

Місцеві ОСББ також познайомилися з представниками профільних місцевих департаментів та регіональними радниками, які допоможуть їм у супроводженні та впровадженні проектів з термомодернізації житла.

3

Наразі у Стриї зареєстровано 155 ОСББ. У громаді діє програма, за якою ОСББ компенсується до 10% річних, сума фінансування на 2021 рік – 300 тис. грн. Всього зі Стрия надійшло 3 заявки ОСББ на участь у програмі “ Енергодім”.У Новояворівську налічується 121 ОСББ. Місцева влада затвердила програму підтримки ОСББ з фінансуванням у розмірі 2 млн грн на 2021 рік. Програма передбачає компенсацію частину відсоткової ставки, що складає різницю між відсотковою ставкою банку та компенсацією банківських відсотків протягом перших трьох років кредитування. Всього до Фонду подали заявки на участь у Програмі “Енергодім” 6 ОСББ з Новояворівська.

“Маємо великі сподівання, що до кінця поточного року всі будинки на вулиці  Юрія Липи будуть термомодернізовані”, – додала Галина Джулай.

У Дрогобичі зареєстровано 226 ОСББ. Місцева влада затвердила програму підтримки ОСББ на 2021-2023 роки з відповідним фінансуванням, за яким передбачена компенсація кредиту на енергоощадні заходи у розмірі 10%. З Дрогобича до Фонду надійшло 2 заявки на участь у програмі “Енергодім”. 

У Львові налічується 1610 ОСББ. У місті діє програма, за якою ОСББ компенсовують до 30% від максимального розміру основної суми (тіла) кредиту, але не більше 1 млн грн за одним кредитним договором. Сума фінансування на 2021 рік – 20 млн грн.

Наразі зі Львова надійшло 63 заявки на участь у програмі “Енергодім”, з яких по шести заявкам вже реалізовані проекти: ОСББ “Щурата 8”, “Дбайлива оселя”, “Авіатор 164”, “Антонича 32”, “Антонича 26”, “Радинець”.

У Бориславі зареєстровано 114 ОСББ, одне з них подало заявку на участь у програмі “Енергодім”. Місцева влада затвердила програму підтримки ОСББ, за якою компенсовуватиме 30% від вартості тіла кредиту, але не більше 1 млн грн. 3

 

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном +38 044 222 9590, поштою: infosupport@eefund.org.ua чи через онлайн-форму: /energodim/#get_consult

Регіональні радники IFC нададуть безкоштовні консультації з будь-яких питань щодо Програми, їх контакти за посиланням:https://bit.ly/37wJodf

Нагадаємо, 17 червня 2021 року Фонд енергоефективності презентував завершені проекти за програмою “Енергодім” у Прилуках на Чернігівщині.