Фонд енергоефективності досягнув важливого рубежу: отримано соту заявку на участь у Програмі “ГрінДІМ”. Ця ювілейна заявка надійшла зі Львова, де об’єднання співвласників багатоквартирного будинку планує встановити сонячну електростанцію (СЕС) потужністю 25 кВт.
Темпи роботи Фонду щомісяця набирають обертів, відображаючи зростання довіри та зацікавленості ОСББ у впровадженні проектів з альтернативної енергетики. Загальна вартість поданих проєктів на 18 листопада 2024 року становить 146,864 млн грн, а очікувана сума грантів 97,242 млн грн. Загалом, завдяки Програмі “ГрінДІМ” буде встановлено СЕС, сумарною потужністю 2,8 МВт, що дозволить скоротити використання електроенергії на 3,7 ГВт, а це понад 13,07 млн грн економії коштів.
Енергетичні виклики, включаючи потенційну загрозу блекаутів, стали потужним стимулом для ОСББ. Багатоквартирні будинки шукають способи гарантувати енергонезалежність, забезпечуючи безперебійну роботу систем освітлення, ліфтів, насосів для водо- та теплопостачання, а також інших критично важливих елементів будинку.
Географія заявок є досить різноманітною, зокрема найбільше — 40 заявок отримано від об’єднань співвласників з Київської області, 22 — з Львівської, 9 з Миколаївської області, 8 заявок надійшли з Рівного, а 6 заявок надійшли з Дніпропетровської області. Інформація про кількість та статус заявок доступна онлайн на інтерактивній карті, що дозволяє прозоро відслідковувати результати роботи Фонду.
Більшість заявок передбачають встановлення СЕС. Це рішення забезпечує часткову енергонезалежність будинків і дозволяє уникати тривалих відключень електроенергії, особливо важливих у зимовий період. Використання сонячних електростанцій також значно знижує витрати на утримання будинків, зокрема на послуги електропостачання.
Фонд енергоефективності має потенціал підтримати сотні проєктів зі встановлення альтернативних джерел енергії, що допоможе тисячам українців пройти без ускладнень опалювальний сезон, а також заощадити значні кошти на утриманні будинку.