16 вересня відбулося перше засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності.
Зустріч відбулася в онлайн форматі. До розмови підключилися 27 учасників Консультативної ради.
Учасники знайомилися та представляли себе, а також презентували свій досвід в сфері енергоефективності.
«Сьогодні наша зустріч не тільки для знайомства, але й для визначення курсу спільної діяльності. Хочемо, щоб робота Консультативної ради справді продукувала ефективні рішення для розвитку енергоефективності в Україні, і щоб ми спільними зусиллями долали бар’єри, які не дозволяють динамічно та якісно впливати на оновлення житлового Фонду країни» — коментує Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.
Консультативна рада — це консультативно-дорадчий орган Фонду, створений для підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель в багатоквартирному житловому сектор
Учасники зустрічі обговорили можливі основні напрямки роботи та заходи, що відповідатимуть меті створення ради і є необхідними для її ефективного функціонування.
«Зараз команда Фонду активно оновлює умови Програми «Енергодім» та долучається до законотворчих процесів у сфері енергоефективності. Зокрема, зараз активно рухаємо зміни, що стосуються передачі документів від ОСББ напряму до Фонду, а також розробляємо концепцію ІТ-Платформи для електронного заповнення та подачі Заявок до Програми. Тобто, вже зараз кожен з учасників ради мають можливість долучитися до плідної співпраці. Водночас, на разі критично важливим є долучення зовнішніх експертів до напрацювання нових рішень для усунення існуючих бар’єрів, які заважають енергомодернізації житлового Фонду» — доповнює очільниця Фонду.
Наступне засідання дорадчого органу заплановане на 21 жовтня. До цього часу учасники Консультативної ради спільно сформують перелік основних бар’єрів, які заважають якісній та ефективній реалізації проектів з термомодернізації багатоповерхівок та опмшуть рішення-пропозиції щодо їх усунення.
В подальшому члени Консультативної ради працюватимуть в тематичних групах/комітетах за різними напрямами. Результатом їхньої роботи будуть рекомендації, які підлягають обов’язковому розгляду Дирекції Фонду .
«Добре, що є ядро фахових людей, які готові взяти на себе відповідальність змінювати систему енергоефективності в країні та спільними зусиллями напрацьовувати рішення для вдосконалення законодавчого, нормативного поля, процедур та усунення інших бар’єрів на шляху комплексної термомодернізації будинків» — наголошує Юлія Головатюк-Унгуряну.
Нагадуємо, що на сайті Фонду міститься інформація про повноваження та особливості роботи новоствореної Консультативної ради