Друга група інструкторів з ВНЗ пройшла курс з підготовки енергоаудиторів для Фонду енергоефективності. З 15 по 25 липня представники семи вищих навчальних закладів пройшли в інтенсивний курс для тренерів з навчання енергоаудиторів.
Навчальний курс відбувся в рамках проекту GIZ з підтримки Фонду енергоефективності.
Участь в інтенсиві взяли представники Державного університету «Житомирська політехніка», Житомирського національного агроекологічного університету, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Національного університету «Львівська політехніка», Національного університету водного господарства та природокористування, Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя та Хмельницького національного університету.
Під час навчання слухачі отримали ґрунтовні теоретичні знання, виконували практичні вправи, розрахунки, групові завдання та провели тестове обстеження двох будинків, що входять до Асоціації ОСББ «Оберіг».
Також слухачі ознайомились з будинком, мешканці якого тільки планують впроваджувати заходи з енергоефективності в рамках проекту «Перші ластівки», а також з будинком, де вже реалізовані комплексні проекти з енергоефективності, в тому числі утеплення фасаду. Представник АОСББ «Оберіг» розповів слухачам про особливості реалізації проектів з енергоефективності на всіх етапах, починаючи з енергоаудиту і закінчуючи пуско-налагоджувальними роботами.
Наприкінці навчального курсу, слухачі склали іспит та отримали відповідні сертифікати.
Вже у вересні 2019 року представники двох вищих навчальних закладів планують запровадити аналогічні курси на базі своїх ВНЗ. Ці виші отримають від GIZ додаткову підтримку – вимірювальне обладнання для проведення енергоаудиту – для підсилення матеріально-технічної бази університетів та підвищення якості навчання.
Наступна, третя група ВНЗ, розпочне навчання у вересні у Дніпрі.
***
Нагадаємо, друга група інструкторів розпочала роботу з навчання тренерів ВНЗ для енергоаудиторів 15 липня.
Раніше перша група викладачів-енергоаудиторів пройшла навчання.
Підготовка енергоаудиторів на базі ВНЗ впроваджується у рамках проекту «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH від імені Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU) за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.