17 грудня 2020 року Наглядова Рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, а також інших документів, що є невід’ємною частиною програми.
Програма в новій редакції вступає в дію з 1 січня 2021 року. Це означає, що вже з цього дня усі заявки прийматимуться у новій редакції. Перехідний період триває 58 (календарних) днів з дня вступу в дію нової редакції Програми.
Тобто, Фонд буде приймати документи, і по нових вимогах, і за встановленими формами попередньої редакції (від 30 вересня 2020 року) до 28 лютого 2021 року включно.
Всі нововведення дозволяють пришвидшити реалізацію проектів з модернізації та спрощують процес участі у програмі.
Основні зміни в програмі “Енергодім, в редакції від 17 грудня передбачають:
- Продовження можливості часткового відшкодування коштів згідно актів виконаних робіт при сплаті ОСББ власного внеску до 40% від загальної вартості проекту ще на один рік. ОСББ може і надалі отримати грант на підставі сплати власного внеску у разі, якщо ОСББ ще не повністю розрахувався з підрядником, який може виконувати роботи за власний кошт, та після надання актів виконаних робіт у Фонд, розрахуватись з підрядником після отримання гранту.
- Збільшено кількість кроків верифікації з трьох до п’яти для зменшення фінансового навантаження на великі проекти пакетів “Б”, загальна кошторисна вартість енергомодернізації яких дорівнює або перевищує 10 млн грн.
- Додано можливість впроваджувати та верифікувати комплекс робіт з утеплення стін посекційно для того, щоб зменшити фінансове навантаження на ОСББ. Тобто, така опція дозволяє ОСББ подати заявку на покрокову верифікацію по кожній завершеній секції з утеплення будинку окремо.
- Пролонгація строку реалізації проекту за пакетом заходів “А” – до 24 місяців з 12 місяців
- Зважаючи на пандемію коронавірусу впроваджена нова процедура – звіт з фотофіксацією проведених енергоефективних заходів у будинку на етапі верифікації проекту. Такий звіт готується ОСББ на запит Фонду.
- ОССБ може сплачувати за роботи/послуги відразу після подання відповідної заявки №1 на участь у проекті та не чекати її схвалення. Раніше, якщо ОСББ сплачували за проектну документацію до затвердження Фондом заявки №1, Фонд не відшкодовував ОСББ ці витрати, тоді як зараз після проплати ОСББ послуг і подання заявки ця стаття витрат підлягає частковій компенсації.
Нова редакція програми передбачає деякі спрощення та уточнення процедурних вимог, зокрема:
- ОСББ може змінювати раніше обраний Пакет заходів Б “Комплексний на Пакет А “Легкий” після схвалення Заявки №2 ( на затвердження Проекту), якщо подальша реалізація проекту за пакетом “Б” стає неможливою через труднощі ОСББ з отриманням кредитних коштів на реалізацію цих заходів.
- Врегульовано особливості дій при зміні пакету заходів з “А” на “Б” чи з “Б” на “А” на етапах подання заявки №2.
- Підписувати витяг з протоколу загальних зборів тепер може також інша уповноважена особа, крім голови правління ОСББ, у разі надання уповноваженій особі повноважень загальними зборами.
- Дозвіл на застосування більш “м’яких” вимог нових редакцій програми до заявок, поданих до введення їх в дію. При цьому, введення нових вимог не може погіршувати умови участі в ній тих ОСББ, що вже стали її бенефіціарами.
- Виключення вимоги зазначення редакції програми та дати складання Енергетичного сертифіката у Додатку 4.1. на титульній сторінці форми опису проекту
- Збільшено перелік видів робіт, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню за рахунок гранту Фонду. Зокрема, Фонд частково компенсує вартість монтажу/демонтажу трубопроводів/арматури/ обладнання тепло- газопостачання в межах котельні; облаштування огороджувальної решітки, встановлення дверей і замків до теплового лічильника; прокладання нових та відновлення існуючих повітропроводів; встановлення автоматики для керування роботою рекупераційних установок.
Рекомендуємо ознайомитися з детальним описом змін в ПОРІВНЯЛЬНІЙ ТАБЛИЦІ (у форматі: було – стало).
Нагадаємо, що 17 грудня 2020 року Наглядова рада Фонду затвердила зміни до Програми «Енергодім»