У вересні 2020 року Фонд енергоефективності приєднався до Глобальної мережі договору ООН. А 29 грудня Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності та Тетяна Сахарук, голова правління мережі Глобального договору ООН в Україні підписали меморандум про співпрацю.
Глобальний договір Організації Об’єднаних Націй — це загальносвітова ініціатива для організацій та, зокрема, бізнесу, будувати свою діяльність та стратегію на основі десяти універсальних принципів у чотирьох сферах: галузі прав людини, праці, навколишнього середовища та боротьби з корупцією.
Діяльність Глобального договору ООН полягає в підтримці ділової спільноти у просуванні цілей та цінностей ООН завдяки відповідальній корпоративній практиці.
У вересні 2015 року в рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН було затверджено 17 Цілей Сталого Розвитку та 169 завдань. Україна, як і інші країни-члени ООН, приєдналася до глобального процесу забезпечення сталого розвитку.
За словами Юлії Головатюк-Унгуряну членство Фонду енергоефективності у Глобальному договорі ООН дає можливість впроваджувати рекомендації кращих практик корпоративного управління щодо сталого розвитку організацій та забезпечити регулярне публічне звітування щодо реалізації Десяти Принципів Глобального Договору ООН, а також Цілей сталого розвитку-2030.
“Діяльність Фонду енергоефективності в першу чергу спрямована на реалізацію цілі номер 13 “Пом’якшення наслідків зміни клімату”. Водночас, як визначено стратегію установи, ми в своїй роботі також спрямовані на внесення вкладу у досягнення Україною цілей номер 5,7, 9, 10-12”, – наголосила очільниця Фонду, – “З моменту приєднання до Глобального договору ми уже зробили деякі кроки для реалізації взятих на себе зобов’язань. Зокрема, уклали Колективний договір із профспілкою, розпочали розгортання Зеленого офісу тощо”.
У свою чергу, Тетяна Сахарук, голова правління мережі Глобального договору ООН в Україні підкреслила важливість досягнення вищезгаданих цілей сталого розвитку та зазначила, що Глобальний договір ООН в Україні проводить заходи, що підсилюють партнерську взаємодію свідомих бізнесів та організацій, організовує навчання щодо принципів сталого розвитку і реалізує міжнародні ініціативи.
Довідка. Мережа Глобального Договору в Україні є офіційним представником глобальної мережі UN Global Compact та об’єднує компанії, що впроваджують у свою діяльність 10 принципів та виступає транслятором Цілей Сталого Розвитку. Мережа Глобального Договору в Україні є діалоговою платформою бізнесу, інвесторів, громадянського суспільства, трудових організації, органів місцевого самоврядування та уряду.
Більш детально – на офіційному вебсайті за адресою: https://globalcompact.org.ua/
Детальніше про цілі сталого розвитку в Україні за посиланням – http://sdg.org.ua/ua/