Фонд енергоефективності взяв участь у заходах в межах національного проєкту «Тиждень Енергоефективності 2024»

Фонд енергоефективності долучився до участі у конференції «Енергія партнерства: інвестиції, інновації в сфері енергоефективності для громад», яка проходила 10 листопада в рамках Національного проєкту «Тиждень Енергоефективності 2024». Зокрема, Микола Ільїнов, фінансовий директор Фонду енергоефективності став спікером панельної дискусії «Успішні державні програми у сфері енергоефективності 2024 в громадах», де презентував особливості та успішні кейси програм «Енергодім» та «ГрінДім» Фонду енергоефективності.

«У нас грантові програми для ОСББ, для модернізації систем опалення та утеплення фасадів будівель — сказав Микола Ільїнов під час виступу. — Ми раді чути, що наші програми мають успіх та приносять користь людям. Звичайні панельні будинки після термомодернізації за програмою «Енергодім» перевтілюються і це видно на слайдах. Нова програма Фонду «Грін Дім» передбачає надання учасникам фінансування у формі гранту — 70% вартості обладнання та працює, як для ОСББ, так і для ЖБК».

На сьогодні учасниками програми «Енергодім» є понад 70 800 українських сімей, за цією Програмою вже реалізовано більше 420 проєктів (повністю або частково завершені) і Фонд компенсував ОСББ більше 1,64 млрд грн.

Програма «ГрінДім» почала діяти у травні поточного року, вона спрямована на впровадження альтернативних джерел енергії у багатоквартирних будинках. Сьогодні у цій програмі 115 проєктів — близько 20 940 українських родин стали її учасниками. Загальна вартість поданих проєктів складає 174,5 млн грн, Фонд вже виплатив близько 8 млн грн.

Деталі про Програму «Енергодім» Фонду енергоефективності ТУТ.

Деталі про Програму «ГрінДім» Фонду енергоефективності ТУТ.

Довідково: Національний проєкт «Тиждень Енергоефективності 2024» організований Громадською спілкою «Бізнес за Партнерство» і вже другий рік успішно реалізується в нашій країні. Це платформа для ефективної взаємодії між різними стейкхолдерами у сфері енергоефективності. Основна мета — об’єднати зусилля держави, бізнесу, науки та суспільства для розвитку енергетичної незалежності України та сталого відновлення громад.

Проєкт орієнтований на широку аудиторію: понад 2000 учасників, включаючи міжнародних донорів, банки, наукові установи, державні органи, бізнес, медіа та громадські організації.

Цілі проєкту:

  1. Створення платформи для ефективної комунікації між стейкхолдерами в сфері енергоефективності.
  2. Розвиток партнерських зв’язків для отримання доступу до передових практик та фінансування енергоощадних рішень.
  3. Формування спільного бачення енергоефективного відновлення України.
  4. Залучення міжнародних партнерів для фінансування проєктів з модернізації енергетичної інфраструктури.