“Енергодім” спрощується: нові можливості для ОСББ

 З 5 листопада вступають зміни до Програми “Енергодім”, які значно полегшать участь ОСББ у Програмі. Наглядова рада Фонду енергоефективності ухвалила чергові оновлення,  які розширюють можливості для ОСББ та спрощують процес участі в програмі.

Що змінилось

Новий необов’язковий захід до Пакету А (спрощений)

Відтепер ОСББ, які оберуть спрощений пакет А, мають можливість включити до своїх проєктів заміну або модернізацію загальнобудинкового котла та/або допоміжного обладнання (насосів, систем автоматичного регулювання тощо). Це дозволить суттєво підвищити енергоефективність будинку та зменшити витрати на опалення, адже заміна джерела енергії на більш сучасне дає економію близько 20%. Крім того, збільшено граничний розмір гранту до 3 млн грн. Ця зміна зробить виконання робіт за проєктом доступнішим для ОСББ.

Спрощена подача заявок до Фонду

Відтепер ОСББ можуть подавати заявки на участь не лише через  банк-партнер або через Портал Фонду енергоефективності, а й в електронному форматі з накладеним КЕП та в паперовому вигляді поштою або кур’єром.

Важливо: Адреса для відправлення електронних та паперових документів доступна на офіційному вебсайті Фонду енергоефективності.

Змінено порядок верифікації реалізованих проєктів

При покроковій верифікації в рамках одного кроку допускається часткове виконання одного із заходів, зокрема, можна подавати заявку на верифікацію в межах утеплення  окремих секцій або частин фасаду житлових будинків.

 Тобто, при подачі заявки на завершення проєкту, має бути утеплено не менше двох стін будинку або секції будинку (якщо утеплення проводиться посекційно). Крім того, має бути загерметизовано місця стиків утеплених і неутеплених ділянок стін.

Зверніть увагу: ці зміни не розповсюджуються на нових учасників Програми, які реалізовують проєкт за Пакетом заходів “Б” комплексний (спрощений).

Скасовано норму Програми про неможливість приймати рішення про збільшення суми Гранту під час схвалення Заявки №2

 

ОСББ, яким на момент прийняття відповідного рішення Дирекції не було виплачено останню частину третього траншу гранту, буде зроблено перерахунок третього траншу гранту. 

Обмеження строку подання Заявки на Зміни для збільшення вартості Проєкту

Якщо ОСББ має намір вносити зміни до проєкту, то заявка №3 (Заявка на Зміни), якою передбачено збільшення вартості проєкту, може бути подана до 31 грудня 2024 року включно. 

Відмова від реалізації необов’язкових заходів без надання скоригованої проєктної документації та її експертизи

Якщо ОСББ вирішило відмовитись від реалізації деяких необов’язкових заходів і при цьому загальна вартість будівельних робіт, що залишилися та реалізуються, не більша за ту, що була затверджена, то ОСББ може подати заявку №3 (Заявку на Зміни) з оновленим Описом Проекту (Формою Корегування Опису Проекту)  та без надання скоригованої проєктної документації та її експертизи. Грант буде визначатися на основі фактичних витрат, підтверджених актами приймання виконаних будівельних робіт, та згідно з умовами Програми. Крім того, Фонд не вимагатиме повернення коштів другого траншу гранту за розробку проєктної документації у разі відмови ОСББ від реалізації заходів з енергоефективності після схвалення Фондом заявки №2 (Заявки на Затвердження Проекту).

Зверніть увагу: змінено форму Анкети підрядника, з яким ОСББ укладає договір на виконання будівельних робіт за Програмою (Додаток 27 до Порядку дій учасників Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім»).

Зміни для ОСББ у прифронтових областях

Фонд енергоефективності змінив правила для тих ОСББ, які знаходяться у прифронтових зонах, але не на окупованих територіях чи там, де йдуть активні бойові дії. Відтепер, всі учасники, які розташовані на прифронтових територіях, які при цьому не є тимчасово окупованими територіями і територіями активних бойових дій, мають доопрацювати документи по заявкам, які були подані раніше протягом 70 календарних днів, починаючи з 5 листопада. 

Також Фонд скасував право не подавати Заявки №2 у 9-місячний строк для ОСББ, які знаходяться у прифронтових зонах. З 5 листопада всі ОСББ, які не подали заявку на затвердження проєкту мають 70 днів на подання відповідної заявки.

Також уточнено, яка форма довідки від банка-партнера має бути надана Фонду, залежно від обраного ОСББ способу подання документів (напряму до Фонду чи через банк-партнер).

Щодо актів приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) в Додатку 9 до Порядку дій учасників Програми внесено зміни в частині відміток про проходження їх перевірки.

Ознайомитись зі змінами можна ТУТ.